Boże Ciało

i

Autor: Pixabay Kiedy w 2022 roku wypada Boże Ciało? To ruchome święto, słynące m.in. z procesji na ulicach miast i wsi.

Kiedy jest Boże Ciało 2022? Warto wiedzieć, możesz mieć nawet cztery dni wolnego! Sprawdź dni wolne od pracy

Kiedy jest Boże Ciało 2022? To ruchome święto, więc każdego roku ma ono inną datę. Pewne jest tylko to, że wypada w czwartek w maju lub czerwcu. Charakterystyczną cechą Bożego Ciała są procesje, które przejdą ulicami polskich miast i wsi. No właśnie - tylko kiedy? Wielu z nas zadaje sobie pytanie, kiedy jest Boże Ciało 2022, m.in. przy okazji planowania urlopów. Boże Ciało to dzień wolny od pracy i to tuż przed weekendem. Można zaplanować sobie nawet cztery dni wolnego. Kiedy w 2022 roku wypada Boże Ciało? Spieszymy z odpowiedzią!

Kiedy jest Boże Ciało 2022?

Boże Ciało 2022 - kiedy wypada? To ruchome święto kościelne, które co roku przypada w czwartek w maju lub czerwcu, ale zawsze ma inną datę. Co to za święto? To uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim obchodzona dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Tego dnia w całej Polsce organizowane są procesje. W latach 2020-2021 organizowanie procesji z powodu epidemii koronawirusa było mocno ograniczone. Teraz pandemiczne obostrzenia są zniesione, więc w 2022 w Boże Ciało procesję będziemy mogli spotkać w niemal każdej polskiej miejscowości. Tylko kiedy? W 2022 roku Boże Ciało wypada 16 czerwca.

Boże Ciało - czy to dzień wolny od pracy?

Boże Ciało to święto, które jest dniem wolnym od pracy. To doskonała wiadomość dla tych, którzy chcieliby mieć w czerwcu krótki urlop. Wolny czwartek 16 czerwca oznacza, że przy wziętym wolnym piątku w pracy oraz wolnym weekendzie, możemy mieć nawet cztery dni wolnego. Oczywiście, nie we wszystkich branżach pracownicy będą mogli sobie pozwolić na wolne od pracy 16 czerwca. Warto pamiętać, że w takiej sytuacji, pracodawca zobowiązany jest wypłacić pracownikowi dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 100 proc. za każdą godzinę pracy w święto.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Spójrz w górę! W majową noc przelecą nad naszymi głowami! Kiedy obserwować Eta Akwarydy 2022?

Sonda
Czy weźmiesz udział w procesji w Bożego Ciała?
Staropolska tradycja przystrajania wsi na Boże Ciało