Kębło: Makabryczna śmierć 24-latka. Całe życie przekreślone w jednej chwili

i

Autor: KWP Lublin Kębło: Makabryczna śmierć 24-latka. Całe życie przekreślone w jednej chwili

Koszmar na drodze

Kębło: Makabryczna śmierć 24-latka. Całe życie przekreślone w jednej chwili

2022-09-12 15:02

Tragiczna śmierć w mroku nocy. Nie żyje młody, 24-letni mężczyzna. Zginął pod kołami osobówki, prowadzonej przez jeszcze młodszego kierowcę. Do tragicznego w skutkach potrącenia pieszego doszło na nieoświetlonym odcinku lokalnej drogi. Okoliczności dramatycznego wypadku bada teraz policja i prokuratura. Co tam się stało?

Młody mężczyzna zginął pod kołami samochodu prowadzonego przez jeszcze młodszego kierowcę. Do tragedii w Kęble pod Wąwolnicą doszło w niedzielny (11.09) wieczór (ok. godz. 22.00).

19-latek kierujący seatem, jadąc od strony Niezabitowa, potrącił pieszego, który szedł środkiem prawego pasa, w kierunku Wąwolnicy. Mimo natychmiast udzielonej pomocy, 24-latek, mieszkaniec gminy Poniatowa, zmarł na miejscu – informuje kom. Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Od pajdy chleba ze smalcem po świeże ostrygi. Lublin gościł "Europejski Festiwal Smaku".

Ciało zmarłego 24-latka zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej celem wykonania sekcji zwłok. Okoliczności jego śmierci bada teraz policja pod nadzorem prokuratury. Czy tej tragedii można było uniknąć? Śledczy ustalili już, że 19-letni kierowca seata, mieszkaniec powiatu lubelskiego, był trzeźwy.

Droga w miejscu wypadku jest nieoświetlona, ponadto pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia – zapewnia Rejn-Kozak.

Policjanci po raz kolejny apelują też o ostrożność do pieszych i do kierowców. Jesienią warunki pogodowe mogą ograniczać widoczność i coraz wcześniej robi się ciemno. Przyda się więc więcej rozwagi. Piesi muszą z kolei pamiętać o obowiązkowych odblaskach. Ich doczepienie do stroju może uratować życie!

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?