53-latek utonął w Wiśle. Pojechał na ryby. Ciało leżało na brzegu

i

Autor: Shutterstock 53-latek utonął w Wiśle. Pojechał na ryby. Ciało leżało na brzegu

Makabryczna śmierć wędkarza

Kamień: 53-latek utonął w Wiśle. Pojechał na ryby. Ciało leżało na brzegu

2022-07-26 13:47

Makabryczna śmierć na rybach! 53-letni mężczyzna wybrał się ze znajomym nad Wisłę w okolicy miejscowości Kamień (pow. opolski) na Lubelszczyźnie. Niestety, finał tej wyprawy był tragiczny, a wędkarz już nigdy nie wróci do domu… Zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie. Wkrótce na brzegu rzeki znaleziono jego ciało. Co tam się stało?!

Początek tej tragicznej historii jest zupełnie zwyczajny. W sobotę (23.07) 53-letni mężczyzna, mieszkaniec Opola Lubelskiego, wybrał się ze znajomym na ryby do Kamienia.

53-latek nie wrócił jednak na noc do domu i w poniedziałek rodzina zdecydowała się powiadomić policję. Wszczęte zostały poszukiwania wędkarza – informuje w rozmowie z PAP asp. szt. Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Mężczyzna został odnaleziony martwy w poniedziałek (25.07) na drugim brzegu Wisły. Ciało zostało zabezpieczone i przekazane do badań sekcyjnych. Teraz okoliczności śmierci 53-latka bada policja i prokuratura.

Apelujemy o bezpieczne i ostrożne korzystanie ze zbiorników wodnych, nie tylko podczas urlopów i zażywania kąpieli, ale także podczas wędkowania. Pamiętajmy, że woda jest żywiołem i zawsze należy zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa – przypomina Żur.

Policjanci z Opola Lubelskiego przypominają też najważniejsze przestrogi, które mogą uchronić nas przed tragicznymi zdarzeniami nad wodą.

Zanim wybierzemy się na ryby, sprawdźmy pogodę. Jeśli zapowiadane są burze, a na telefon przychodzą nam alerty RCB, po prostu zostańmy w domu. Co innego, gdy burza przyłapie nas znienacka – nagle zauważymy, że niebo ciemnieje i zaczyna błyskać. Wtedy pora zwinąć manatki i dobrze się schować, najlepiej do auta. Podczas ewakuacji unikajmy drzew i nie stawiajmy kijów pionowo, bo to może przyciągnąć pioruny.

Wędkując z łodzi, koniecznie korzystajmy z kotwicy. Ochroni ona łódź przed odpłynięciem ze stanowiska i pomoże, gdy zmieni się pogoda i zerwie się silny wiatr. Kotwica zwiększa bezpieczeństwo, a lepsza stabilność ułatwia wędkowanie.

Brodząc, poruszajmy się bardzo ostrożnie i nie wchodźmy do wody głębiej niż do pasa. Nie wykonujmy gwałtownych ruchów, powoli stawiajmy nogę za nogą, najlepiej pomagając sobie asekuracyjnym kijem.

Do wody wchodźmy trzeźwi. Statystyki utonięć wskazują, że ponad 1/4 tragedii przydarzyła się osobom, które weszły do wody po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Przypominamy również, że niebezpieczne miejsca na terenach wodnych, na wodach oraz dzikie kąpieliska można zgłaszać policji dzięki aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Sonda
Czy lubisz spędzać wolny czas nad wodą?
Ekspert rozrgyzł Putina! Mówi, co rosyjski prezydent będzie robił ws. wojny