Dla fanów biegania oraz chodów z kijkami. Kto chętny?

i

Autor: CCO Public Domain, Pexels.com Dla fanów biegania oraz chodów z kijkami. Kto chętny?

Kalendarz biegowy na kwiecień: Gdzie biegać na Lubelszczyźnie? [TERMINARZ]

2016-04-20 15:44

Aby zbudować formę nie tylko na lato, ale na lata! Dla zawodowców i amatorów, wszystkich pasjonatów aktywności przygotowaliśmy zestawienie biegowych imprez na Lubelszczyźnie.

Dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną i chcą sprawdzić swoje siły w starciu z innymi. W kwietniu na Lubelszczyźnie odbędą się nie tylko biegi uliczne, ale także imprezy dla miłośników Nordic Walkingu oraz dyscyplin wytrzymałościowych.

Kalendarz biegowy na kwiecień:

10 kwietnia, Lublin, 10 km, Czwarta Dycha do Maratonu
16 kwietnia, Biała Podlaska, 5,1 km, Puchar Lubelszczyzny Nordic Walking
24 kwietnia, Kraśnik, 20 km, Metrobikes Cross Duathlon
24 kwietnia, Werbkowice, 8 km, 27. Ogólnopolski Cukrowniczy Bieg Uliczny

Choć nie na Lubelszczyźnie, a na podkarpaciu i w znanym wielu Roztoczu także w kwietniu odbędzie się "leśny bieg do źródeł" o długości 16 km.  Trasa będzie prowadzić przez urokliwe tereny roztoczańskich lasów, pośród których odnaleźć można wiele atrakcyjnych, z historycznego i kulturowego punktu widzenia, obiektów architektonicznych i przyrodniczych. Bieg odbędzie się w dniu 9 kwietnia.  

Już tylko tygodnie dzielą fanów długich dystansów do najważniejszych startów w sezonie biegowym. Na początku maja czeka królewski dystans podczas 4. PZU Maratonu Lubelskiego, pod koniec maja przez Chełm przebiegnie 3. Półmaraton Chełmski.