Już w tym miesiącu pojedziemy nowym fragmentem S17 do Warszawy [AUDIO]

2019-06-04 18:12
Całość trasy do Warszawy będzie gotowa w 2020 roku
Autor: pixabay.com/CC0/mazurskiwiatr Całość trasy do Warszawy będzie gotowa w 2020 roku

To doskonała wiadomość dla kierowców! Betonowy fragment trasy łączącej Lublin ze stolicą jest już praktycznie gotowy. Nowym odcinkiem S17 pojedziemy już wkrótce.

Jedynie kosmetyczne prace i tygodnie, a nawet dni, dzielą nas od otwarcia fragmentu, który połączy węzeł Kurów Zachód i Skrudki. Ma 13 kilometrów i kosztował 271 milionów złotych.

Kolejne dwa otwarte będą albo pod koniec czerwca albo na początku lipca. 25-kilometrowa trasa doprowadzi nas aż do obwodnicy Garwolina.

Dlaczego drogowcy zdecydowali się na nawierzchnię betonową? To dużo trwalsza technologia, odporna na powstawanie kolein – mówią eksperci.

Na otwarcie dalszych odcinków, od obwodnicy Garwolina do Zakrętu, poczekamy do przyszłego roku. Po powstaniu trasy podróż z Lublina do Warszawy skróci się do 1,5 godziny.


>>> Ekspresówka z Piask do Hrebennego coraz bliżej. Kiedy nowa „17” do granicy? [AUDIO]

>>> Kolejny odcinek S17 rośnie w oczach. 25 km w 13 minut – po betonie [GALERIA]
 

Zobacz WIDEO!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE