Pięć kilometrów po Ogrodzie Saskim. Trwają zapisy na „Bieg UP na 5”

i

Autor: unsplash.com // Clem Onojeghuo Pięć kilometrów po Ogrodzie Saskim. Trwają zapisy na „Bieg UP na 5”

Pięć kilometrów po Ogrodzie Saskim. Trwają zapisy na „Bieg UP na 5” [AUDIO]

2019-05-09 17:54

Juwenalia to nie tylko koncerty i imprezy do białego rana. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie już po raz trzeci organizuje „Bieg UP na 5”. Uczestnicy będą biegać po alejkach Ogrodu Saskiego.

Trasa biegu będzie wynosiła ok. pięciu kilometrów. Uczestnicy przebiegną dwie pętle po alejkach Ogrodu Saskiego. Start – obok Muszli Koncertowej. – To dość specyficzny teren – przyznaje Jakub Czaban, prezes klubu AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.–- Jest dużo wzniesień, a trasa jest dość długa. Bieg jest dla każdego. Niektórzy traktują go jako formę treningu, a inni jako okazję do sprawdzenia swoich sił.

>>> Bieg UP na 5. Sportowy wymiar Feliniady. Trwają zapisy!

>>> Ruszają studenckie koncerty! Juwenalia, Kozienalia, Feliniada [PEŁNY HARMONOGRAM]


Zapisać może się każdy dorosły – nie tylko studenci z UP. W tym roku będą dwie kategorie rywalizacji: open kobiet i mężczyzn oraz student kobiet i mężczyzn. Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w specjalne chipy, które posłużą do pomiaru czasu. Każdy, kto przekroczy linię mety, może spodziewać się medalu. Organizatorzy przewidzieli miejsca dla 150 osób.

Zapisy trwają do niedzieli (12.05). Same zawody odbędą się w najbliższą środę (15.05) o godz. 18.00.

Biuro zawodów będzie znajdowało się w sali konferencyjnej w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Szczegóły znajdziecie na fanpage'u organizatorów.

Posłuchaj też rozmowy naszego reportera Bartka Ważnego z Jakubem Czabanem, prezesem klubu AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.


>>> Juwenalia rozpoczęte! Na scenie Tymek, Enej i Happysad [ZDJĘCIA]

>>> Korowód studencki 2019 w Lublinie. Tak się bawiliście! [GALERIA]
 

Zobacz WIDEO!