Jechała na czołówkę na ekspresówce. Nagranie z kamer przeraża, o włos od śmierci

i

Autor: KWP Lublin Jechała na czołówkę na ekspresówce. Nagranie z kamer przeraża, o włos od śmierci

Chwile grozy na S19

Jechała na czołówkę na ekspresówce. Nagranie z kamer przeraża, o włos od śmierci

2023-05-22 10:13

To koszmar każdego kierowcy. Kobieta jechała pod prąd drogą ekspresową numer 19. W pewnym momencie zmierzała prosto na busa, ale na szczęście zdołała skręcić. Dramatyczne zdarzenie nagrała kamera GDDKiA. Kobiecie grozi wysoka kara, ale to nic w porównaniu z tym, co mogło wydarzyć się na drodze.

Do tej przerażającej sytuacji doszło 11 maja na S19, na węźle Janów Lubelski. Na nagraniu udostępnionym przez GDDKiA widać, że kierująca volkswagenem wjeżdża pod prąd na drogę ekspresową. - Jadąc lewym pasem omijała prawidłowo jadące pojazdy. W pewnym momencie na jej drodze pojawił się jadący prawym pasem pojazd ciężarowy oraz bus poruszający się pasem lewym. Na szczęście kobiecie udaje się gwałtownie zjechać na pobocze i ominąć pojazdy. Po tym niebezpiecznym incydencie kierująca po przejechaniu kilku metrów zawraca - opisuje aspirant sztabowy Faustyna Łazur z KPP Janów Lubelski.

Internauci są wstrząśnięci zachowaniem kierującej. "To jakiś absurd takie osoby powinny mieć zabierane prawo jazdy od razu", "myślałem ze już wszystko widziałem. Ale chyba nie" - komentują.

Kara za jazdę pod prąd. Mandat 2 tys. zł i 15 punktów karnych

Jak się okazało, właścicielką pojazdu jest 29-letnia kobieta. Policjanci muszą ustalić, czy to ona rzeczywiście kierowała samochodem. Za jazdę pod prąd drogą ekspresową lub autostradą grozi mandat karny w wysokości do 2 tys. zł i 15 punktów karnych. Dodatkowo kobieta może odpowiadać za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co grozi kolejna wysoka grzywna. Sprawa może być nawet skierowana do sądu. - Apelujemy o rozsądek do kierowców, takie zachowania na drogach szybkiego ruchu mogą doprowadzić do katastrofy drogowej - przypomina oficer prasowa z KPP Janów Lubelski.

Lubelskie. Jechała pod prąd na S19. Nagranie z kamer przeraża, o włos od śmierci
Sonda
Czy zdarzyło ci się pomylić i pojechać autem "pod prąd"?