Jawidz: Zobaczyła ciało dryfujące na wodzie. 45-latek utopił się w Wieprzu

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/AndrzejRembowski Jawidz: Zobaczyła ciało dryfujące na wodzie. 45-latek utopił się w Wieprzu

Tragiczna śmierć na rzece

Jawidz: Zobaczyła ciało dryfujące na wodzie. 45-latek utopił się w Wieprzu

2022-08-04 15:25

Tragedia w Jawidzu (pow. łęczyński) na Lubelszczyźnie. 45-letni mężczyzna utopił się w rzece Wieprz. Walka o jego życie trwała kilka godzin, ale okazała się przegrana. Mężczyzna zabrał znajomą i jej dziecko nad wodę. Postanowił poskakać do rzeki z mostu… Chwilę później kobieta zobaczyła ciało dryfujące na powierzchni rzeki. Wyciągnęła 45-latka z wody i zaczęła ratować…

Tragiczny finał wypoczynku nad wodą i dramatycznej walki o życie 45-latka. Mężczyzna nie przeżył. Zmarł w szpitalu. Wcześniej skakał do rzeki z mostu i wtedy właśnie doszło do tragedii.

Wszystko wydarzyło się w środowe (3.08) popołudnie w miejscowości Jawidz, na rzece Wieprz. 45-latek z gminy Spiczyn zabrał tam swoją znajomą i jej dziecko. Postanowił popływać… Chwilę później kobieta zobaczyła coś przerażającego!

W pewnym momencie mężczyzna postanowił wykąpać się w rzece, do której skakał z mostu. Kobieta z dzieckiem oddaliła się od znajomego. Następnie po około 10 minutach zauważyła unoszącego się w wodzie 45-latka – relacjonuje st. asp. Magdalena Krasna z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

Kobiecie, która była nad rzeką z 45-latkiem, udało się wyciągnąć go z wody. Zaczęła go resuscytować. Później akcję ratunkową przejęli strażacy i medycy z pogotowia. Udało się przywrócić funkcje życiowe, a mężczyzna trafił do szpitala. Niestety, kolejne godziny okazały się decydujące i przyniosły tragiczne wieści. Lekarzom nie udało się uratować 45-latka. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Teraz policja i prokuratura wyjaśniają dokładne okoliczności śmierci 45-latka i tragedii na rzece Wieprz. Ciało mężczyzny zostanie zbadane podczas sekcji zwłok.

Policja apeluje też o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Lepiej być przesadnie przezornym niż dopuścić do tragicznego w skutkach wypadku – a o taki nietrudno.

Pamiętajmy, że kąpiemy się tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Nie wchodźmy do wody po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni. Takie skoki mogą się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią – przestrzega rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

Sonda
Lubisz wypoczywać nad wodą?

Od 1 kwietnia tego roku, jak wynika z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i Komendy Głównej Policji, w całym kraju utonęło 213 osób.

Nie żyje Czesław Cybulski, słynny polski trener
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE