W konsultacjach uczestniczy Lubelska Grupa Badawcza. Jej członkowie chcą rozmawiać z mieszkańcami na dwa sposoby. Pierwszym są „mobilne punkty” – czyli spotkania w przestrzeni publicznej, gdzie najłatwiej o zauważenie problemów i potrzeb mieszkańców. Drugi sposób to spotkania warsztatowe, realizowane w ogólnodostępnych salach. W obu przypadkach, chętni nie muszą się zapisywać – wystarczy przyjść w odpowiednim terminie i podzielić się swoją wizją Lublina w 2030 roku.
Polecany artykuł:
– Wychodzimy do ludzi, starając się być tam, gdzie oni są – podkreśla w rozmowie z Radiem ESKA Lublin Marta Nazaruk-Napora z Lubelskiej Grupy Badawczej. – Zadajemy im pytania, rozmawiamy o przyszłości miasta. O tym, jakiego Lublina chcemy dla siebie za 10 lat, jak nam się wydaje, jaki on może być. I jak Lublin ma wyglądać, żeby żyło się nam dobrze.
– Liczymy na obecność mieszkańców, którzy opowiedzą nam o swojej wizji przyszłości Lublina, wezmą udział w warsztatach i podzielą się swoimi wyobrażeniami oraz inspiracjami – mówi Agnieszka Duda-Jastrzębska z Lubelskiej Grupy Badawczej. – Na spotkaniach zaplanowanych w 13 dzielnicach Lublina dyskutować będziemy na temat potrzeb, planów i kluczowych wyzwań w zarządzaniu miastem. Spotkania mają charakter otwarty i mogą wziąć w nich udział wszelkie osoby zainteresowane rozmowami o rozwoju Lublina w następnych latach.
W ciągu najbliższych kilku miesięcy odbędzie się kilka spotkań z mieszkańcami – daty i szczegóły znajdziecie na facebookowym profilu „Lublin 2030”.
Najbliższe spotkania:
- 7 listopada (czwartek), godz. 17:00 – 20:00 - Sławin, Cafe Baby House Klubokawiarnia, ul. Willowa 42
- 8 listopada (piątek), godz. 14:00 – 17:00, ul. Gospodarcza 2, pasaż przy przystanku
- 12 listopada (wtorek), godz. 12:00 – 15:00, Sławinek, okolice sklepu Stokrotka, ul. Bukietowa 2 (Aleja Warszawska)
- 13 listopada (środa), godz. 12:00 – 15:00, Bronowice, targ przy ulicy Krańcowej 106
- 14 listopada (czwartek), godz. 17:00 – 20:00, Lubhotel, ul. Krańcowa 107