Jak będzie wyglądał Lublin za 700 lat? Zobacz film z przesłaniem!

2016-10-05 13:26

Film 3D “Lublin przyszłości” przedstawiający wizję przyszłości Lublina ma szansę powstać w mieście. Projekt przedstawia ewolucję od początków istnienia miasta aż do po przyszłości.  

Pomysłodawcy projektu chcą pokazać, że Lublin nie jest miastem małym i zaściankowym, ale perspektywicznych, pełnym życia i pracy. „Lublin przyszłości” to animacja 3D z wykorzystaniem efektów specjalnych, która ma dotrzeć do potencjalnych turystów przyjeżdżających do miasta.

Scenariusz filmu będzie podzielony na trzy moduły: przeszłość (wizja Lublina 700 lat temu), teraźniejszość (prezentacja kluczowych miejsc i obiektów Lublina), przyszłość (wizja Lublina za 700 lat). W każdym z aspektów zostaną uwzględnione kluczowe wartości miasta: ekologia, innowacyjność, technologia, kreatywność – piszą o projekcie jego pomysłodawcy.

Lublin ma być przestawiony, jako miasto inspirujące nas do zmian na lepsze. Jego przesłanie ma mówić: To od Ciebie zależy nasza wspólna przyszłość. Razem możemy zmienić nasze miasto, naszą przyszłość. Razem możemy więcej niż każdy z nas osobno.

Zobacz trailer filmu i najciekawsze ujęcia w galerii powyżej!

Całkowity koszt projektu to 1,1 mln złotych. Projekt realizacji filmu został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego. 

Panorama miasta w widokiem na Krakowskie Przedmieście:

Nowoczesność przed Ratuszem:

Nowoczesne auto: