Innowacje w praktyce

i

Autor: Adam Tykło, Radio ESKA Innowacje w praktyce

Innowacje w praktyce [ZDJĘCIA, AUDIO] Gadżety dla ciekawych

2015-10-22 14:19

Już teraz można pójść na Spotkania pod hasłem innowacji. Nawet największe ulewy są niestraszne dla prawdziwych fanów nowych technologii. Co można wydrukować i jak wykorzystać to m.in. w medycynie?

Ideą spotkań jest połączenie w jednym miejscu humanistów, inżynierów, i medyków. Wszystkie te dyscypliny pracując wspólnie tworzą dynamiczny rozwój Lubelszczyzny.

- Łączenie zagadnień w projekty pozwoli na dynamiczny rozwój naszego regionu – mówi Tomasz Klepka z Politechniki Lubelskiej. - Lubelskie środowisko naukowe, czyli pięć uczelni, jest dobrze zintegrowane i czują potrzebę tego typu działań.

Posłuchaj jak wygląda wystawa innowacji. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.

Na Arenie Lublin można na żywo zobaczyć wynalazki i porozmawiać z naukowcami. Spotkanie przygotowane jest zarówno dla osób doświadczonych, jak i młodych, początkujących naukowców oraz osób zafascynowanych nauką.

Podczas Spotkań pod hasłem innowacji lublinianie mogą poznać użyteczne gadżety, zobaczyć jak wdrażać nowe technologie i jak wynalazki zmieniać w rzeczy praktyczne.

Wśród poruszanych tematów są zagadnienia dotyczące bioinformatyki, technologii materiałowych czy innowacji w medycynie. Uczestnicy poznają zastosowanie skanerów 3D do projektowania „protez na miarę”, czy spersonalizowanego projektowania architektonicznego dla pacjentów z autyzmem to przykładowe wystąpienia.

Wystawę można oglądać i sprawdzać jej działanie przez dwa dni – 22 i 23 października na Arenie Lublin. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

Zobacz zdjęcia ze Spotkań z innowacjami.