Wyszedł z więzienia i ZAATAKOWAŁ kobietę. Rzucił się na nią i zrobił TO! Zgroza w Hrubieszowie

i

Autor: KWP Lublin

Hrubieszów: Wyszedł z więzienia i ZAATAKOWAŁ kobietę. Rzucił się na nią i zrobił TO!

2021-01-27 8:53

Zrobił to w biały dzień! 26-letni mężczyzna ledwo co wyszedł z więzienia, a już zaatakował kobietę na ulicy. Rzucił się na nią. Chciał ją okraść z pieniędzy i dokumentów, a w końcu rzucił o ścianę i zaczął bić… Zgroza w Hrubieszowie! 26-latek może szybko wrócić za kraty – i to na 12 lat.

Sceny grozy w biały dzień na ulicach Hrubieszowa. W niedzielę ok. godz. 14.00 ktoś zaatakował bezbronną kobietę! Sprawca chciał jej ukraść pieniądze i dokumenty, a gdy zaczęła bronić swojej torebki – zrobił to! Rzucił swoją ofiarę na ścianę i zaczął bić.

Idąca chodnikiem kobieta została zaczepiona przez nieznanego jej mężczyznę, który szedł za nią. W pewnym momencie rzucił się na nią, chcąc wyrwać jej torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Kiedy ta nie chciała oddać swojej własności, pchnął ją na ścianę budynku i zaczął uderzać – relacjonuje asp. sztab. Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce 27 stycznia. Liczba przypadków zakażeń i zgonów 27.01 w Lubelskiem

Napastnik – widząc zdecydowany opór 49-latki – zaczął uciekać. Gdy na miejscu rozboju pojawili się policjanci, po sprawcy nie było już śladu. Jadnak mundurowi dopadli go w 10 minut. Okazuje się, że napastnik nie po raz pierwszy wdał się w konflikt z prawem.

To 26-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Jak się okazało, zaledwie 4 stycznia opuścił miejscowy Zakład Karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo – dodaje Krystkowiak.

Młody mężczyzna może szybko wrócić za kraty – i to na 12 lat. Właśnie tyle wynosi maksymalna kara za rozbój. O jej wysokości zadecyduje sąd.

Ruszyły szczepienia seniorów w Lublinie