Ed znalazł narkotyki

i

Autor: NOSG Owczarek Ed nie stracił czujności nawet podczas zabawy

Hrebenne: Owczarek Ed ZŁAPAŁ przestępcę w trakcie zabawy

2020-06-13 17:31

Przedstawiciele służb mundurowych wiele razy podkreślają, że funkcjonariuszem jest się także po służbie: także na wolnym pomaga się ludziom bądź łapie przestępców. W Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej zasady te wyznają także...pracujące z pogranicznikami psy! Tak jak zrobił to owczarek Ed pracujący na przejściu granicznym w Hrebennem.

Czworonożni funkcjonariusze pełnią na granicy naprawdę ważną rolę, świadczy o tym także ich liczba. Aktualnie w NOSG służbę pełni ponad 60 psów.- Na co dzień pełnią służbę w ochronie granicy państwowej oraz skutecznie walczą przemytem.To dzięki ich czujności i zaangażowaniu ich przewodników tylko w ubiegłym roku udało się udaremnić przemyt przez granicę narkotyków o wartości prawie 30 mln zł 0 informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG podkreślając, że obok tych spektakularnych zatrzymań, prawdziwą klasę czworonożni funkcjonariusze pokazują, ujawniając nawet niewielkie, śladowe ilości substancji narkotycznych ukrytych w różnych miejscach.

No i robią to także po służbie!

- Taka sytuacja miała miejsce w drogowym przejściu granicznym w Hrebennem - mówi Sienicki. Pies Ed skończył już tego dnia pracę i pod opieką swojego przewodnika wesoło bawił się na świeżym powietrzu. Jego czuły nos kazał mu jednak przerwać zabawę! Wyczuł narkotyki i od razu dał o tym znać swojemu przewodnikowi. Następnie poprowadził go do ciężarówki, która znajdowała się od nich w odległości około 150 metrów. - Okazało się, że wskazany przez psa kierowca ciężarówki posiadał ukryte w portfelu zawiniątko, w którym znajdowało się blisko gram marihuany.

Pijany motocyklista z marihuaną zakończył ucieczkę w rowie!