Śmigłowiec na dachu szpitala! Podniebni ratownicy mają teraz lądowisko na dachu Szpitala Wojskowego.

i

Autor: Mariusz Mucha Śmigłowiec na dachu szpitala! Podniebni ratownicy mają teraz lądowisko na dachu Szpitala Wojskowego.

Helikopter wylądował na dachu w centrum Lublina! Co za widok [WIDEO, ZDJĘCIA]

Potężny helikopter wylądował na dachu w centrum Lublina, a po jakimś czasie wzbił się w powietrze i odleciał. Co za widok! Zobacz zdjęcia i nagranie! Śmigłowiec wylądował na budynku i wkrótce zrobi to znowu. Taka sytuacja będzie się powtarzać. Już w grudniu śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądować będą… na dachu Szpitala Wojskowego w Lublinie!

Helikopter wylądował na dachu w centrum Lublina. Nowe lądowisko, tak zwane „wyniesione” zbudowane zostało na samym szczycie nowego gmachu placówki przy Al. Racławickich i jest pierwszym tego typu na Lubelszczyźnie. W środę testowali je piloci Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Wszystko jest w najlepszym porządku – orzekli po wylądowaniu.

Nowy gmach 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie przyjmuje pacjentów już od dłuższego czasu, nowoczesne lądowisko ma działać od grudnia. Związane jest to z tym, że już niedługo szpital otworzy SOR, gdzie trafiać mają np. ranni w wypadkach drogowych.

Dzięki temu, że lądowisko dzieli od windy dosłownie kilkanaście metrów, jesteśmy w stanie w ciągu kilkudziesięciu sekund po lądowaniu przewieźć pacjenta na SOR lub na blok operacyjny – informuje płk Aleksander Michalski, komendant szpitala. Wojskowy podkreśla, że to nowoczesny obiekt, który może przyjąć maszyny ważące nawet 12 ton. Podłoże wyposażone jest w ogrzewanie. – Lądowisko przygotowane jest zarówno do lotów nocnych jak i dziennych. Na wyposażeniu jest oświetlenie nawigacyjne, które może uruchomić drogą radiową pilot.

Śmigłowiec na dachu szpitala. W Lublinie podniebni ratownicy "zaparkują" na dachu Szpitala Wojskowego

W środę, 24 listopada na dachu budynku rzut beretem od centrum Lublina po raz pierwszy wylądował śmigłowiec LPR. Kilka razy kołował wokół, w końcu bez trudu usiadł idealnie w środku wytyczonego tam koła. Janusz Mazurek, pilot obsługujący maszynę, nie miał zastrzeżeń. – Wszystko w porządku, technicznie jest ok. Tak jak trzeba – ocenił pilot Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. – Nie mam żadnych zastrzeżeń.

Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Wojskowego w Lublinie ma działać od stycznia 2022 roku.

Sonda
Jak oceniasz lubelskie szpitale?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE