Gwałtowne burze już w Polsce, IMGW ostrzega. Gdzie jest burza? [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO, RADAR ONLINE]

2020-06-11 21:54

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w najbliższym czasie przez Polskę będzie przechodziła fala burz i ulewnych deszczów, które mogą też przechodzić w grad. Jeszcze w czwartek mogą się one pojawić w województwie mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. Ostrzeżenie dla tych województw obowiązuje do godziny 3 w nocy z czwartku na piątek.

Zgodnie z ostrzeżeniem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej burze będą przechodzić nad województwami: mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. Istnieje aż 80 procent szans, że będą im towarzyszyć nie tylko opady deszczu, ale i gradu, które mogą się pojawiać mniej więcej do godz. 3 w nocy z czwartku na piątek.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

21:53 Burze powoli wygasają

Pojedyncze burze przechodzą jeszcze przez tereny północnego Mazowsza i Podlasia. Nie są one jednak tak intensywne jak te, które przeszły dziś przez Podkarpacie. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji, dzięki której dowiedzieliście się na żywo, gdzie jest burza.

20:29 Gwałtowne burze przeszły przez Podkarpacie

W czwartek wieczorem nad Przemyślem i powiatem przemyskim przeszła gwałtowna burza. Jak informują strażacy w rozmowie z portalem Nowiny - największe szkody powstały w miejscowości Niziny, gdzie wichura uszkodziła dachy kilku budynków oraz powaliła drzewa. 

Nie ma informacji o osobach rannych.

19:54 Burze dotarły nad Mazowsze

Towarzyszą im intensywne opady deszczu, lokalnie pada też grad. Na razie nie ma informacji o większych szkodach. 

18:44 Nawałnice na Lubelszczyźnie

Mezoskalowy układ konwekcyjny przechodzi nad woj. lubelskim. Uwaga na bardzo silne porywy wiatru przekraczające prędkość 90 km/h - ostrzegają Polscy Łowcy Burz.

18:31 Burze dotarły znad Ukrainy na Lubelszczyznę

Burze przekroczyły granicę polsko-ukraińską i przechodzą przez Lubelszczyznę - obecnie grzmi w okolicach Tarnobrzegu, Zamościa, Krasnegostawu i Chełmu. Wkrótce burza dotrze do Lublina.

18:12 Gdzie jest burza? Sprawdź radar burz online na żywo

Przez Polskę 11.06.2020 przechodzą burze, w związku z tym należy zachować szczególną ostrożność i zabezpieczyć się na wypadek żywiołu. Wielu mieszkańców wschodniej i południowej Polski słysząc grzmoty, widząc wyładowania atmosferyczne, czy nadciągające ciemne chmury zastanawia się, gdzie jest burza i czy dziś będzie burza? Teraz możecie to sprawdzić, dzięki radarowi burz online, który znajduje się poniżej. 

Gdzie jest burza? [RELACJA NA ŻYWO]

17:26 Pada od kilku tygodni, ale dla gleb w Polsce to i tak za mało!

Jak informuje IMGW, stany wody na rzekach się podniosły, ale głębsze warstwy gleby nadal cierpią na deficyt wilgotności.

16:44 IMGW: Burze na południu Polski!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że towarzyszą im: ulewne, nawalne opady deszczu, porywy wiatru do 80km/h i grad.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE