Futurystyczny gmach i nowoczesne laboratoria. KUL otworzył Centrum Badań [WIDEO, ZDJĘCIA]

2015-11-24 15:58

Katolicki Uniwersytet Lubelski z nowym, nowoczesnym obiektem. Na kampusie przy ul. Konstantynów działa gmach naukowo-badawczy Interdyscyplinarnego Centrum Badań Naukowych. 

W skład kompleksu wchodzą pracownie biologiczne i chemiczne. Obiekt ma służyć rozwojowi nauki, miasta i gospodarki.

- To zespół laboratoriów, pracowni, które będą prowadziły badania z zakresu różnych dyscyplin naukowych, różnych dziedzin – mówi ks. Antoni Dębiński, rektor KUL. - Będzie on służył naszym pracownikom naukowym, studentom, regionowi i uczelni – dodaje.

Nowy obiekt to dodatkowe możliwości rozwoju. - Mamy nowoczesną infrastrukturę, pięknie wyposażone laboratoria i nowoczesną aparaturę, która umożliwi nam prowadzenie bardzo innowacyjnych badań na niemalże światowym poziomie – wyjaśnia Elżbieta Anna Stefaniak, dyrektor ICBN.

Posłuchaj co dla regionu oznacza nowa inwestycja KUL. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.

Jak wygląda ICBN?

Obiekt nawiązuje konstrukcją i wyglądem do gmachu biotechnologii, z którym jest połączony w jeden kompleks. Struktura ICBN to sześć jednostek, trzy z nich o profilu biologicznym, trzy pozostałe o profilu chemicznym.

W Centrum znajdują się specjalistyczne laboratoria do innowacyjnych badań i aplikacji, m.in. w zakresie mikroskopii konfokalnej i elektronowej, optyki rentgenowskiej, stresu oksydacyjnego, materiałów kompozytowych i biomimetycznych.

Wartość projektu to blisko 97 milionów złotych.  

Nowe laboratoria KULFuturystyczny gmach i nowoczesne laboratoria. KUL otworzył Centrum Badań

Posted by ESKA INFO Lublin on 24 listopada 2015