>>> Lubelskie: Rekordowa liczba zachorowań na grypę. Szpitale wstrzymują odwiedziny
W tym roku WOŚP gra już po raz 26., tym razem zbierając pieniądze na sprzęt medyczny potrzebny do ratowania noworodków. Główny sztab w Lublinie będzie zlokalizowany w Galerii Olimp.
Polecany artykuł:
Początek finału już o godz. 11.00. Już wtedy – jak zapowiadają organizatorzy – pojawią się pierwsze atrakcje. Od rana m.in. pokazy służb mundurowych i nauka pierwszej pomocy, występy wokalne i taneczne, wydarzenia sportowe.
Główne atrakcje na scenie wieczorem. – Naszą gwiazdą jest zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Cały finał koncertu, razem ze „Światełkiem do nieba”, odbędzie się o godz. 20.00 – zapowiada Paulina Pukaluk, szefowa lubelskiego sztabu WOŚP. Wcześniej wystąpią m.in.: Marcin Kruk Band, Kacper Gołda, Daria Kowolik.
Z Pauliną Pukaluk rozmawiał nasz reporter, Zbigniew Sapiński. Posłuchaj!
>>> Lublin: Park Ludowy do odnowy. Wiemy, jak zmieni się to zapomniane miejsce [AUDIO]
W lubelskim sztabie WOŚP jest 300 wolontariuszy. Każdy z nich będzie miał osobisty identyfikator ze zdjęciem i puszkę z podanym numerem. Podobne puszki możecie też znaleźć np. w sklepach czy niektórych restauracjach. Lubelscy wolontariusze to osoby w różnym wieku, czasem rodzice razem z dziećmi.
Aukcje i „Światełko do nieba”
WOŚP możecie wspierać, wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy w całym województwie. Są też inne sposoby. Możecie np. wziąć udział w charytatywnych licytacjach niezwykłych przedmiotów. Ich listę znajdziecie tutaj: aukcje.wosp.org.pl.
„Światełko do nieba” to już tradycja WOŚP. Pokaz fajerwerków to nieodłączny element finałowych koncertów. O godz. 20.00 sztuczne ognie w Lublinie, ale też innych miastach, w których gra Orkiestra. Tradycyjnie najbardziej okazały pokaz będzie miał miejsce w Warszawie.
Policja: Zadbajmy o bezpieczeństwo
W całej Polsce policja wzmacnia patrole. O bezpieczeństwo wolontariuszy zadba kilka tysięcy funkcjonariuszy. Komenda Główna Policji przygotowała zbiór podpowiedzi dla osób kwestujących na rzecz WOŚP.
Polecany artykuł:
- Prowadźcie zbiórkę w bezpiecznych miejscach.
- Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.
- Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe – opiekę osób dorosłych.
- Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.
- Jeżeli będziecie tego potrzebowali, zwracajcie się o pomoc do policji (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub straży miejskich/gminnych (numer telefonu alarmowego 986).