Fatalny finał poszukiwań. Ciało 88-latka leżało w sadzie. Tragedia w powiecie opolskim

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Fatalny finał poszukiwań. Ciało 88-latka leżało w sadzie. Tragedia w powiecie opolskim

Zaginiony staruszek nie żyje

Fatalny finał poszukiwań. Ciało 88-latka leżało w sadzie. Tragedia w powiecie opolskim

2022-08-08 8:28

Akcja poszukiwawcza trwała dwa dni. Nie na taki jej finał liczyli jednak ci, którzy byli w nią zaangażowani. W sobotę (6.08) znaleziono ciało poszukiwanego 88-latka z powiatu opolskiego na Lubelszczyźnie. Zwłoki dostrzeżono z pokładu helikoptera. Ciało leżało w sadzie, na skraju miejscowości, z której pochodził 88-latek. Jak zmarł? Okoliczności tragedii bada policja i prokuratura.

Zaginął w czwartek, a w sobotę znaleziono ciało. Tragiczny finał poszukiwań starszego mężczyzny.

88-latek z powiatu opolskiego zaginął 4 sierpnia – przypomina sierż. szt. Małgorzata Skowrońska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Mężczyzna ostatni raz był widziany jak w godzinach rannych, jak wyjeżdżał z domu na szarym rowerze. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu policjanci podjęli akcję poszukiwawczą – relacjonuje.

Nieszawa Kolonia: Śmierć zaginionego 88-latka

W akcję poszukiwawczą zaangażowali się też strażacy i okoliczni mieszkańcy. Przeczesywali okolicę metr po metrze. Dopiero w sobotę (6.08), z góry, z pokładu śmigłowca, dostrzeżono ciało 88-latka. Zwłoki leżały w sadzie, na skraju miejscowości, w której mieszkał.

Podczas wstępnej identyfikacji potwierdzono, że jest to zaginiony 88-latek mieszkaniec powiatu opolskiego – informuje Skowrońska.

Ciało i rower mężczyzny znaleziono około dwóch kilometrów od jego domu.

Jak zmarł poszukiwany mężczyzna? Jak wyglądały ostatnie godziny jego życia? To ustala teraz policja i prokuratura. – Wstępnie nie stwierdzono obrażeń mogących świadczyć o udziale osób trzecich. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności tego zdarzenia – dodaje sierż. szt. Małgorzata Skowrońska.

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Pokazali, że graffiti to sztuka. Niesamowite prace artystów street artu w Lublinie.