Kradł i fałszował pieniądze

i

Autor: KMP Biała Podlaska Za fałszerstwo grozi mu nawet 25 lat więzienia. Za włamanie i kradzież - "jedynie" 10 lat.

Fałszował, żeby się zgadzało. Robił to od lat! Może pójść siedzieć na 25 lat

2020-09-28 13:14

Był bardzo sprytny... do czasu. Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali 37-latka, który od kilku lat okradał swoich bliskich z pieniędzy. Mężczyzna wiedział, gdzie leży gotówka i podbierał od czasu do czasu potrzebne mu sumy. Sądził, że jest bardzo sprytny – na miejsce skradzionych banknotów podkładał drukowane przez siebie falsyfikaty. Sprawa wyszła na jaw, kiedy właściciel gotówki zechciał zapłacić za coś tymi pieniędzmi.

Sprawa nie zakończy się dla złodziejaszka zbyt dobrze. Mężczyzna trafił do aresztu, bo choć za kradzież groziłoby mu jedynie pięć lat więzienia, to już fałszerstwo zagrożone jest karą 25 lat więzienia.

Zobacz też: Ranił kolegę nożem. Krwawa kłótnia o dziewczynę

– Za włamanie oraz kradzież ponad 11 tysięcy złotych odpowie 37-letni mieszkaniec gminy Terespol. By sprawa nie wyszła na jaw, w miejsce oryginałów sprawca podłożył wydrukowane własnoręcznie banknoty. Wobec mężczyzny zastosowany został tymczasowy areszt. Za popełnione czyny grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności – reasumuje Barbara Salczyńska-Pyrchla z policji w Białej Podlaskiej. – Z ustaleń mundurowych wynikało, że sprawca działał w okresie kilku lat. By ukryć swój czyn, w miejsce oryginałów podkładał wydrukowane własnoręcznie banknoty.

Mistyfikacja udawała mu się do niedawna. Pod koniec sierpnia tego roku pokrzywdzona postanowiła zapłacić jednym z banknotów ze swoich oszczędności. Wówczas okazało się, że jest fałszywy. – W trakcie prowadzonych czynności do sprawy zatrzymany został 37-letni mieszkaniec gminy Terespol. W weekend mężczyzna został doprowadzony przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie za kradzież z włamaniem oraz podrobienie kilkudziesięciu banknotów. Za popełnione czyny grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności – dodaje policjantka.

Plaga kradzieży w Warszawie. Tym włamywacze plądrowali domy!