Butla gazowa

i

Autor: ulleo / CC0 / pixabay.com

Dramatyczny wypadek

Eksplozja butli z gazem w Lublinie! Poparzony 62-latek trafił do szpitala

2022-12-05 20:53

W domu jednorodzinnym przy ul. Nowy Rynek w Lublinie wybuchł gaz. W zdarzeniu poszkodowany został 62-letni mężczyzna, który z poparzeniami trafił do szpitala. Według wstępnych ustaleń przyczyną dramatycznego wypadku była eksplozja nieszczelnej butli gazowej. Na szczęście wybuch nie był na tyle silny, żeby naruszyć konstrukcję budynku.

Wybuch gazu w Lublinie. Poparzony 62-latek trafił do szpitala

W poniedziałek, 5 grudnia w domu jednorodzinnym przy ul. Nowy Rynek w Lublinie doszło do wybuchu gazu. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, dramat wydarzył się około godz. 18.00. Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie przekazał, że w zdarzeniu została poszkodowana jedna osoba. To 62-letni mężczyzna, który z poparzeniami trafił do szpitala. Na miejscu zdarzenia przez ponad godzinę pracowały cztery zastępy straży pożarnej, liczące łącznie 14 strażaków.

Wstępnie ustalono przyczynę eksplozji. Budynek nie został uszkodzony

Wstępnie ustalono przyczynę groźnego wybuchu w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że eksplodowała nieszczelna butla z gazem. Na szczęście z przeprowadzonych na miejscu zdarzenia oględzin wynika, że dom jednorodzinny, w którym doszło do nieszczęścia nie został uszkodzony i będzie nadawał się do dalszego zamieszkania. Ewentualną skalę zniszczeń budynku zbada jeszcze nadzór budowlany, który bardziej szczegółowo ustali stan techniczny konstrukcji. Dochodzenie w sprawie wybuchu prowadzi policja.

Sonda
Czy wiesz, jak udzielać pierwszej pomocy?
Fałszywy policjant zatrzymany i aresztowany. 44-latek oszukał seniorkę na 13 tys. złotych