Egzamin ósmoklasisty 2022

i

Autor: Kasia Zaremba/Super Express Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty: odpowiedzi z angielskiego. Co w słuchaniu o Kate? "Czego ona nie lubiła, gdzie skończyła kurs?". Sprawdź odpowiedzi z Twittera!

2022-05-26 13:00

Za nami egzamin ósmoklasisty 2022 z języka obcego - najczęściej angielskiego - czyli ostatni dzień zmaga uczniów. Choć angielski to, zdaniem uczniów, najłatwiejszy z egzaminów, niektóre zadania wciąż sprawiają trudności. Tak było i tym razem, szczególnie z zadaniami ze słuchania. Czego nie lubiła? Gdzie skończyła kurs? - pytają ósmoklasiści. Na Twitterze pojawiają się już pierwsze odpowiedzi, uczniowie mogą więc porównać swoje rozwiązania i sprawdzić, jak im poszło. Zobaczcie odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego.

Arkusz CKE i odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego znajdziesz w galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ. Odpowiedzi są sugerowane - zadania rozwiązuje nasz ekspert, nauczyciel języka angielskiego.

Odpowiedzi z angielskiego: egzamin ósmoklasisty 2022

Uczniowie, którzy skończyli pisać egzamin ósmoklasisty 2022 z angielskiego dzielą się na Twitterze swoimi przemyśleniami na temat egzaminu. Niektórzy pytają także o odpowiedzi do poszczególnych zadań, chcąc upewnić się, czy zaznaczyli poprawną odpowiedź. Najwięcej pytań pojawia się o zadania ze słuchu. - Kate skończyła ten kurs w Szkocji, Włoszech czy gdzie? - pyta jedna z uczennic na Twitterze. - We Włoszech - odpowiada jej inna ósmoklasistka. Z relacji uczniów wiemy także, że w zadaniu 3.2 na słuchanie (o tym, czego nie lubiła Kate), większość uczniów wpisała "running". Natomiast w zadaniu o zakupach online w pierwszym w pierwszym uczniowie podawali "popular" jako poprawną odpowiedź.

Śledź naszą relację na żywo: Egzamin ósmoklasisty 2022: język angielski. "Banalne!". Mail o zepsutym telefonie na arkuszu. Relacja na żywo

Egzamin ósmoklasisty: odpowiedzi z angielskiego 2022

Arkusz CKE i sugerowane odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty z angielskiego 2022 opublikujemy w galerii poniżej. Tymczasem przypominamy, z czym uczniowie mierzyli się w zeszłym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE