„Wrogowie polskiej gospodarki” zrzucają z samolotów dziki nad Lubelszczyzną?

2018-06-18 13:50 Redakcja ESKA INFO
„Wrogowie polskiej gospodarki” zrzucają z samolotów dziki nad Lubelszczyzną?
Autor: Zdjęcie ilustracyjne; pixabay.com/CC0/webandi „Wrogowie polskiej gospodarki” zrzucają z samolotów dziki nad Lubelszczyzną?

Martwy dzik zawieszony na czubku drzewa – to plotka czy fakt? A jeśli to prawda, to skąd się tam wziął? Czy to możliwe, że zrzucili go z samolotu „wrogowie polskiej gospodarki”?

>>> Pijany 19-latek wjechał w pieszych na chodniku. Tragedia na Lubelszczyźnie [AUDIO, ZDJĘCIA]

Plotka krążąca w okolicach Chełma na Lubelszczyźnie brzmi niemal nieprawdopodobnie! W miejscowości Wygnańce znaleziono martwego dzika. O sprawie pisze Super Tydzień Chełmski, a za nim lokalne media i internauci.

Martwe zwierzę miało być zawieszone wysoko na drzewie – mówią miejscowi rolnicy i myśliwi. Skąd się tam znalazł? Mieszkańcy mają swoją teorię! Zwierzęta miałyby być zrzucane z samolotu lub helikoptera przez „wrogów polskiej gospodarki”.

>>> Znamy wyniki egzaminów gimnazjalnych 2018! Jak poszło uczniom z Lubelskiego?

>>> Uwaga na barszcz Sosnowskiego! Groźna roślina na trawnikach i w parkach

Brzmi nieprawdopodobnie? W każdej plotce jest jednak ziarno prawdy! Samoloty faktycznie zrzucały coś z samolotów. Co prawda nie dziki ani inne zwierzęta, ale szczepionkę na wściekliznę dla lisów. A problem padłych dzików i afrykańskiego pomoru świń (zwłaszcza na wschodzie Polski) to nie plotka, tylko realny problem rolników i hodowców trzody chlewnej.

>>> Tragiczny wypadek na Lubelszczyźnie. Nie żyje spadochroniarz

Zobacz TO WIDEO: