Zdjęcia z pytonem można robić w czasie walentynkowego weekendu

i

Autor: Kjunstorm, CC BY 2.0, wikipedia.org Zdjęcia z pytonem można robić w czasie walentynkowego weekendu

Dzień zoo-kochanych: Połącz się wężem małżeńskim! [AUDIO]

2016-02-10 9:34

W latach ubiegłych zoo proponowało połączenie się „wężłem” małżeńskim, w tym roku zaprasza zoo-kochanych. Święto zakochanych możecie spędzić wśród zwierząt.  

Z okazji Walentynek Ogród Zoologiczny w Zamościu jak zwykle proponuje sesje zdjęciowe z wężem. Akcja już się przyjęła, a chętnych do zrobienia sobie fotki z wielkim gadem nie brakuje.

To dobra okazja, żeby przełamać w sobie strach przed wężami, ponieważ do zdjęć pozował będzie... pyton królewski. - Bardzo łagodny i zrównoważony wąż – tłumaczy Grzegorz Garbuz, dyrektor zamojskiego Ogrodu Zoologicznego.

- Wiele osób się boi, wąż kojarzy się z czymś oślizgłym, lepkim, zimnym i nieprzyjemnym. Potem jest najczęściej ogromne zaskoczenie, bo okazuje się, że jest miły, delikatny i bardzo sympatyczny w dotyku i tak naprawdę nie ma się czego bać – dodaje Grzegorz Garbuz.

Posłuchaj jak wygląda akcja zamojskiego zoo. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

Zdjęcie z wielkim gadem na pamiątkę to nie wszystko. Później na facebookowym profilu zamojskiego zoo odbędzie się głosowanie na najsympatyczniejszą parę. Dla zwycięzców są nagrody.

Wszyscy zakochani na miłe chwile w zoo mogą liczyć w sobotę i niedzielę, 13 i 14 lutego. Sesje zdjęciowe odbywać się będą między godz. 10.00 a 13.00.