Decyzja o zwolnieniu prof. Starosławskiej zapadła we wtorek

i

Autor: fanpage Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli - COZL Decyzja o zwolnieniu prof. Starosławskiej zapadła we wtorek

Dyrektor Centrum Onkologii odwołana. Zarząd Województwa zwolnił prof. Starosławską

2016-02-11 11:34

Za naruszenie dobrego interesu, narażenie na straty finansowe i zaniechania Zarząd Województwa Lubelskiego odwołał ze stanowiska prof. Elżbietę Starosławską.  

Zarząd Województwa zdecydował o wypowiedzeniu umowy prof. Elżbiecie Starosławskiej umowy o pracę na stanowisku dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Decyzja zapadła we wtorek, 9 lutego.

Dużo zarzutów i naruszeń

- Wobec faktu naruszenia przez p. Elżbietę Starosławską dobrze rozumianego interesu kierowanej przez nią jednostki poprzez narażenie jej na straty finansowe oraz rozpowszechniania publicznie nieprawdziwych pogłosek na temat działań, zaniechań i intencji Samorządu Województwa, Zarząd Województwa Lubelskiego uznał, że wyczerpane zostały możliwości dalszej współpracy z panią Elżbietą Starosławską – czytamy w oświadczeniu Zarządu Województwa.

Spór narastał

Spięcia między marszałkiem województwa i dyrektor Centrum Onkologii istnieją od dawna. Dotyczyły m.in. rozbudowy szpitala, problemy z kontraktami czy nowymi pracownikami. W miniony piątek marszałek cofnął zgodę prof. Starosławskiej na łączenie funkcji dyrektora i ordynatora.

Dyrektor nie spełniała oczekiwań Zarządu stawianych Dyrektorowi Centrum i jej misję uznał za zakończoną. Prof. Starosławska w ostatnich dniach przebywała na urlopie, mimo prób podjętych przez urzędników spotkanie z nią okazało się niemożliwe. Mimo, że pismo rozwiązujące umowę nie zostało doręczone skutecznie, decyzja pozostaje w mocy.

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej ma funkcjonować sprawnie. Zarówno do koordynacji prac szpitala, jak i kontynuowania inwestycji Zarząd zatrudni osobę na zastępstwo.

Ciągłość prac i funkcjonowania COZL jest zapewniona. Otwarty konkurs na dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zostanie ogłoszony zgodnie z przepisami.