Dwulatek wpadł do szamba. Matka rzuciła mu się na ratunek. Dramat w Lubelskiem

i

Autor: Policja Lubelska Dwulatek wpadł do szamba. Matka rzuciła mu się na ratunek. Dramat w Lubelskiem

Chłopiec wpadł do szamba

Dwulatek wpadł do szamba. Matka rzuciła mu się na ratunek. Dramat w Lubelskiem

2023-05-24 11:19

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego ustalają okoliczności zdarzenia, do którego doszło we wsi Susiec (woj. lubelskie). 2-letniego dziecko wpadło do przydomowego szamba. Chłopca uratowała matka.

Dosłownie kilka sekund - tyle wystarczyło, aby życie dwuletniego chłopca z Suśca pod Zamościem zawisło na włosku. Chłopiec bawił się z dwójką starszego rodzeństwa na podwórku przed domem, doglądany przez troskliwą mamę. 30-latka weszła do domu jedynie na chwilę, skorzystać z toalety, kiedy dobiegł ją krzyk starszych dzieci. 2-latek wpadł do przydomowego zbiornika na nieczystości. Kiedy kobieta zobaczyła, co się stało, zachowała zimną krew. Jęła dobywać synka z wprawą zawodowego ratownika i to pewnie uratowało mu życie.

Czytaj też: "Dobrych ludzi się nie zapomina". Dorota zginęła próbując uratować synka. Morze kwiatów na grobie bohaterskiej matki

Przytomny, choć zdezorientowany malec trafił pod opiekę lekarzy. Na pokładzie śmigłowca został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Mama długo nie mogła dojść do siebie. Niestety, pierwsze ustalenia wskazują, że właz do szamba nie był należycie zabezpieczony. Trwa postępowanie, które prowadzone jest pod kątem narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wrocławianka ratowała mężczyznę, który wpadł do fosy. Gapie tylko się patrzyli
Sonda
Czy wiesz jak udzielić pierwszej pomocy, osobie która zasłabła?