Na festiwalu obejrzeć będzie można pięć filmów z tegorocznego Cannes

i

Autor: Dwa Brzegi Na festiwalu obejrzeć będzie można pięć filmów z tegorocznego Cannes

Dwa Brzegi [PROGRAM, WYDARZENIA, ATRAKCJE, BILETY, ARTYŚCI] Święto filmu nad Wisłą

2015-07-29 12:40

Film, kultura i sztuka oraz spotkanie mistrzów z debiutantami – po dwóch brzegach Wisły. 9. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki rusza w najbliższy weekend.  

Kazimierz Dolny i Janowiec nad Wisłą na ponad tydzień staną się Polską stolicą filmu. Po dwóch stronach rzeki pojawi się zestawienie kina artystycznego, autorskiego, niezależnego, oryginalnego, młodego i europejskiego. To składowa kreatywności, ambicji i twórczego zaangażowania.

W ramach filmowego święta czekają spotkania z artystami. Na Dwa Brzegi przyjadą m.in. Adam Woronowicz, Andrzej Saramonowicz, Jerzy Gruza, Ewa Wiśniewska, Szymon Majewski, Wojtek Mazolewski, Jerzy Stuhr, Włodek Pawlik, Jerzy Skolimowski czy Piotr Dąbrówka.

Co w programie?

Przedstawiamy zaledwie namiastkę programu festiwalowego. Warto zwrócić uwagę na klasyki kina w odświeżonej wersji. Jak po procesie cyfrowej restauracji wygląda „Mój Nikifor”, „Proszę słonia” i serial „Dekalog”? Po projekcji filmu „Ubu Król” będzie można o tytułowym władcy porozmawiać osobiście z twórcami. Specjalnie na ten pokaz na Dwa Brzegi przyjedzie Jan Peszek.

Na Dwóch Brzegach także namiastka festiwalu kinowego w Cannes. Pięć filmów z konkursu głównego 68. francuskiego festiwalu filmowego. Najważniejszym projekcjom towarzyszyć będą dodatkowe projekcje.

O trudnych okresach polskiej historii, przejścia od dokumentu do fabuły, drogi do Oskara i kulisach zawodu producenta na Dwóch Brzegach opowiedzą Marcin Koszałka, Ewa Puszczyńska i Jerzy Kapuściński.

Święto filmu w Kazimierzu i Janowcu to również okazja by obejrzeć projekcje o tematyce muzycznej oraz wybrać się na koncerty

i

Autor: Dwa Brzegi Święto filmu w Kazimierzu i Janowcu to również okazja by obejrzeć projekcje o tematyce muzycznej oraz wybrać się na koncerty

Nie tylko filmy dokumentalne, ale i „Muzyka – moja miłość”. W tej sekcji emeryci tańczący hip-hop, perkusista tresowany przez nauczyciela tyrana czy Amy Winehouse. Do piekła, czyli największego haevymetalowego festiwalu pod gołym niebem przenieść się będzie można dzięki „Wacken – witajcie w piekle”.

W ramach muzycznej sekcji Dwóch Brzegów również dużo muzyki. Na otwarciu zagra Wojtek Mazolewski Quintet. W kolejnych dniach zagrają m.in. Marta Topferova, Hańba, Warszawskie Combo Taneczne i Olo Walicki z projektem „Keszabe II”. Nie z brzegów brzegi, ale okolicznych miejscowości, bo wprost z Mięćmierza usłyszeć będzie można głowy Labolatorium Pieśni czy Oleny Leonenko.

Zobaczcie pełny program filmowy festiwalu i pełny program spotkań i wydarzeń.

Bilety na Dwa Brzegi

Na 9. Festiwal Filmu bilety możecie już teraz kupić przez internet. W samym Kazimierzu Dolnym bilety dostępne będą od piątku (31.07.).

Bilety na jeden seans w Kinie PGE kupić można za 17 złotych, do Kina pod Srebrną Gwiazdą pójdziecie za 14 złotych (bilet normalny) i 10 złotych (ulgowy), zaś w Kinie za Rogiem jeden seans to bilet w cenie 10 złotych.

Gale otwarcia i zamknięcia są biletowane. Wejście kosztuje po 25 złotych od osoby.

Koncerty na Dwóch Brzegach:
Michał Kmieciak, Sjón w Przystanku Korzeniowa za 20 złotych, koncert Wojtek Mazolewskiego na Zamku w Kazimierzu po 45 złotych.
Koncerty na Rynku Dużym w Kazimierzu, Klubie Festiwalowym Perła i Miećmierzu są darmowe.

Darmowe projekcje odbywają się w Kinie Perła na Małym Rynku o w Kinie za Rogiem w GOK Janowiec.

9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rozpoczyna się w najbliższą sobotę (01.08.) i potrwa do przyszłej niedzieli (09.08.).

Zapisujcie się i zachęcajcie znajomych do wspólnego wypadu!Posted by Dwa Brzegi / Two Riversides on 22 lipca 2015