Zmiany cennika biletów przegłosuje Rada Miasta podczas listopadowych obrad

i

Autor: Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie Zmiany cennika biletów przegłosuje Rada Miasta podczas listopadowych obrad

Droższe bilety, by było więcej autobusów [NOWY CENNIK, WIDEO] Kto zapłaci więcej za przejazd?

2015-10-28 11:16

Od lutego za przejazd komunikacją miejską zapłacimy drożej. Czekają nowe ceny, nowe czasy przejazdów i brak komunikacji nocnej - całe szczęście tylko w cenniku.

To część zmian jakie chce wprowadzić Zarząd Transportu Miejskiego jeśli Rada Miasta da mu zielone światło. O około 10 % podrożeją bilety jednorazowe i okresowe, łącznie ZTM chce zarobić dodatkowe 10 milionów złotych, aby kupić nowe autobusy i zorganizować nowe kursy.

ZTM chce zmiany cen biletówOd lutego za przejazd komunikacją miejską zapłacimy drożej. Czekają nowe ceny, nowe czasy przejazdów i brak komunikacji nocnej - całe szczęście tylko w cenniku. Co więcej? ZOBACZ >>> http://lublin.eska.pl/komunikacja/drozsze-bilety-by-bylo-wiecej-autobusow-nowy-cennik-wideo-kto-zaplaci-wiecej-za-przejazd/64622

Posted by ESKA INFO Lublin on 28 październik 2015

To nie jedyna rewolucja zapowiadana przez Zarząd Transportu Miejskiego. Bilet 30 minutowy zostanie zastąpiony przez droższy – 60 minutowy. Nowością będzie rezygnacja z taryfy nocnej.

- Bilety okresowe nie zmieniły ceny od 2008 roku – wyjaśnia Grzegorz Malec, dyrektor ZTM Lublin. - Podwyżka będzie w segmencie przejazdówki 30-dniowej o 8 złotych, dla studentów będzie to 4 złote. Nie dotykamy w ogóle biletów rodzinnych, wiemy że jest to ta grupa społeczna, która wymaga szczególnej opieki i troski – dodaje.

Posłuchaj jakie zmiany czekają na pasażerów miejskiej komunikacji. Materiał przygotował Michał Serkiz, reporter Radia ESKA.

Dotychczasowy bilet 30-minutowy za 2,80 złotych (1,40 złotych ulgowy) będzie obowiązywał za tę samą cenę o 10 minut krócej. Dodatkowo na tańszym bilecie nie będzie można przejechać całej trasy, aby to było możliwe trzeba będzie kupić droższy – 60-minutowy bilet, który kosztował będzie 3,60 złotych (1,80 złotych ulgowy). Kupując jednorazowy bilet na cały przejazd u kierowcy zapłacimy za niego 4 złote (2 złote ulgowy).

Za bilet na jeden przejazd u kierowcy zapłacimy 4 złote

i

Autor: Materiały prasowe ZTM Lublin Za bilet na jeden przejazd u kierowcy zapłacimy 4 złote

Pozytywną zmiana jest całkowite zlikwidowanie cennika nocnego. Korzystając z komunikacji nocnej zapłacimy tyle samo co w dzień. Zniknie także bilet obowiązujący w Strefie Płatnego parkowanie, za który dotychczas płacimy 1 złoty.

Jeśli Rada Miasta wyrazi zgodę to cennik wejdzie w życie 1 lutego przyszłego roku

i

Autor: Materiały prasowe ZTM Lublin Jeśli Rada Miasta wyrazi zgodę to cennik wejdzie w życie 1 lutego przyszłego roku

Zarząd Transportu Miejskiego twierdzi, że 60% pasażerów nie jeździ autobusami dłużej niż 20 minut. Głosowanie radnych odbędzie się na najbliższym, listopadowym spotkaniu. Zmiana cen, jeśli Rada Miasta wyrazi zgodę, nastąpi od 1 lutego 2016.