Dołhobyczów: Uzbecy wpadli na ostatniej prostej. NIELEGALNI IMIGRANCI na granicy

2020-08-20 10:48
Nielegalnie przekroczyli granicę
Autor: NOSG Uzbecy przebyli ponad 4 tysiące kilometrów

Chcieli lepszego życia, dlatego nielegalnie przedarli się z położonego w Azji Uzbekistanu do Europy. Wpadli już w Polsce, na terenie Unii Europejskiej, do której zmierzali. Niestety, trzej młodzi Uzbecy nie mieli dokumentów uprawniających ich do pobytu w naszym kraju, dlatego też funkcjonariusze Straży Granicznej z Dołhobyczowa musieli odstawić ich z powrotem za granicę.

Dla młodych mężczyzn w wieku 27, 32 i 34 lat z pewnością była to podróż życia. Z Uzbekistanu do Polski jest około 4500 kilometrów, musieli podróżować przez Kazachstan, Rosję i Ukrainę. Polską granicę z tym ostatnim krajem postanowili przekroczyć nielegalnie. Wpadli w ręce pograniczników.

Zobacz też: Kraśnik: Chciał sobie popływać na basenie. O trzeciej w nocy

– Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dołhobyczowie, pełniąc służbę na „zielonej granicy”, zatrzymali trzech cudzoziemców, którzy pieszo przekroczyli ukraińsko-polską granicę – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG. – Nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium RP.

Cudzoziemcy w rozmowie z funkcjonariuszami przyznali, że celem ich podróży miały być kraje Unii Europejskiej. Można więc powiedzieć, że wpadli na ostatniej prostej...

Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych migranci zostali przekazani w drodze readmisji ukraińskim służbom granicznym.

Segregacja odpadów w Lublinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE