Z darmowych porad i konsultacji można korzystać od 31 maja do 2 czerwca

i

Autor: valelopardo, CCO Public Domain, pixabay.com Z darmowych porad i konsultacji można korzystać od 31 maja do 2 czerwca

Darmowe badania w Lublinie. Ruszają Lubelskie Dni Promujące Zdrowie [AUDIO]

2016-05-24 10:41

Bezpłatne badania, rodzinny festyn zdrowotny oraz rajd rowerowy. Koniec maja i początek czerwca to Lubelskie Dni Promujące Zdrowie. Czekają badania, spotkania, festyn i rajd.

Już po raz czwarty lublinianie będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych na terenie całego Lublina.

- Rozpoczynamy 31 maja Rodzinnym Festynem Zdrowotnym. To wydarzenie na Placu Lecha Kaczyńskiego przy Centrum Kultury – zapowiada Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina. - Dzieci będą miały zapewnione mnóstwo atrakcji przez animatorów, a jednocześnie będzie to spotkanie bardzo prozdrowotne. Będziemy kłaść nacisk na wszelkie porady zdrowotne, profilaktyczne, dietetyczne – wyjaśnia Lipińska.

Posłuchaj, co się wydarzy na Lubelskich Dniach Promujących Zdrowie. Materiał przygotował Michał Serkiz, reporter Radia ESKA.

Rodzinny Festyn Zdrowotny, 31 maja w godz. 14:00 - 19:00 na Placu przy Centrum Kultury

Przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. pokazy zumby, fitcross, karate, konkursy dla dzieci i dla dorosłych, zajęcia plastyczne, bańki mydlane, pokazy i nauka jazdy na monocyklu oraz inne gry i zabawy z nagrodami. Policja i Straż Miejska przy parkingu CK będą znakować rowery. W trakcie Festynu będzie także możliwość uzyskania bezpłatnych konsultacji i porad medycznych, dietetycznych i kosmetycznych oraz spróbowania zdrowej żywności.

Rodzinny przejazd rowerowy, 31 maja od godz. 18:00

W przejeździe mogą wziąć udział rodzice lub pełnoletni opiekunowie mający pod swoją opieką, co najmniej jedno dziecko w wieku do 18 roku życia. Każdy uczestnik biorący udział w przejeździe powinien posiadać sprawny technicznie i wyposażony zgodnie z obowiązującymi przepisami rower. Start przejazdu planowany jest z parkingu Centrum Kultury, od ul. Hempla.

Udział w przejeździe wymaga wcześniejszego telefonicznego zgłoszenia do Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin pod nr tel. 81 466 34 42, do 29 maja 2016 r. w godzinach 9.00 – 14.00. Liczba uczestników w przejeździe jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Trasa przejazdu rowerowego

i

Autor: lublin.eu Trasa przejazdu rowerowego

Konferencja „Nadwaga i otyłość. Trening zdrowia” - w dniach 1-2 czerwca na Uniwersytecie Medycznym

Poświęcona różnym aspektom zdrowia publicznego w kontekście chorób cywilizacyjnych związanych z nadwagą i otyłością. Poza prelekcjami będą też warsztaty doradztwa zdrowotnego.

Bezpłatne badania i konsultacje odbywają się w 35. placówkach leczniczych i instytucjach. Wśród nich: badania słuchu, wzroku, mammograficzne, cytologiczne, EKG, konsultacje psychologiczne i dietetyczne. Porady mogą uzyskać także rodzice małych dzieci: porady dotyczące higieny, profilaktyki próchnicy czy zasad zdrowego żywienia. Ci, którzy spodziewają się lub planują powiększenie rodziny skonsultować się z położną, dowiedzieć się jak wygląda pielęgnacja dziecka i matki w czasie połogu, mężczyźni mogą wykonać analizę nasienia.

Lubelskie Dni Promujące Zdrowie od 31 maja do 2 czerwca. Pełny program znajdziecie w folderze IV LDPZ.