Mężczyzna straci prawo jazdy i będzie musiał zapłacić za uszkodzoną jezdnię, dodatkowo grozi mu dwa lata więzienia

i

Autor: patleem, CC0 Public Domain, pixabay.com Mężczyzna straci prawo jazdy i będzie musiał zapłacić za uszkodzoną jezdnię, dodatkowo grozi mu dwa lata więzienia

Czy można jechać ciągnikiem bez opony? Można!

2015-07-03 10:52

Pijany kierowca ciągnika rolniczego prowadził go, mimo że pojazd nie miał opony. Dodatkowo jego tablice rejestracyjne należały do... poloneza.

Anonimowe zgłoszenie do komisariatu w Terespolu naprowadziło funkcjonariuszy do miejscowości Zabłocie. Z otrzymanych informacji wynikało, że drogą porusza się traktor, który felgą uszkadza jezdnię. Gdy policjanci pojawili się na miejscu znaleźli jedynie porzucony ciągnik bez kierowcy.

W ustaleniu tożsamości kierującego nie pomogło sprawdzenie tablic rejestracyjnych pojazdu, bo te pochodziły z samochodu osobowego marki polonez. To nie zmyliło policjantów, którzy sprawie odkryli, że ciągnikiem bez opony jechał 50-letni rolnik z Kodnia.

Zatrzymany mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu we krwi i twierdził, że to nie on prowadził ciągnik. Tłumaczył to brakiem jakichkolwiek dokumentów niesprawnego pojazdu.

Po nocy w areszcie rolnik z Kodnia przyznał się do kierowania ciągnikiem. Teraz grozi mu dwa lata więzienia i utrata prawa jazdy. Mężczyzna będzie musiał także zapłacić za naprawę uszkodzonej drogi. Ta póki co czeka na ocenę administratora jezdni.