Boże Ciało w Polsce

i

Autor: MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRESS Czy Boże Ciało i piątek po Bożym Ciele to dni wolne od pracy i szkoły? Nie ma wątpliwości!

Czy Boże Ciało i piątek po Bożym Ciele to dni wolne od pracy i szkoły? Nie ma wątpliwości!

2022-06-15 12:15

Czy Boże Ciało i piątek po Bożym Ciele to dni wolne od pracy i szkoły? Te pytania pojawiają się rzecz jasna przy okazji Bożego Ciała 2022, które wypada w tym roku 16 czerwca. Większość naszych czytelników dobrze wie, czy Boże Ciało jest dniem wolnym od pracy, ale zdecydowanie więcej wątpliwości pojawia się przy piątku po Bożym Ciele (17 czerwca 2022). Na portalu se.pl sprawdzamy, kto może się cieszyć z długiego czerwcowego weekendu.

Boże Ciało 2022 wypada 16 czerwca. Co roku data jest inna, ale jedno się nie zmienia - tego dnia wielu Polaków uda się do kościołów i na procesje. To tradycja, która od lat jest kultywowana w naszym kraju. Pozostaje pytanie, czy czwartek 16.06.2022 (Boże Ciało) i nadchodzący po nim piątek są dniami wolnymi od pracy i szkoły? Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości! Jest szansa na długi czerwcowy weekend, ale trzeba to odpowiednio zaplanować. Jak? Podpowiadamy na portalu se.pl.

Czy piątek po Bożym Ciele to dzień wolny od pracy i szkoły? Tylko wybrani mają wolne 17 czerwca 2022! Sprawdź, czy trzeba iść do kościoła w piątek po Bożym Ciele

Czy Boże Ciało to dzień wolny od pracy i szkoły? [16.06.2022]

Boże Ciało 2022 to bardzo ważne święto kościelne. Dla praktykujących katolików wiąże się ono z obowiązkiem uczestnictwa we mszy świętej, a wielu dodatkowo weźmie udział w procesji, nierzadko obejmującej kilka ulic danego miasta. Nie ma też wątpliwości - Boże Ciało 2022 (16.06.2022) to dzień wolny od pracy i szkoły. Tak jest od lat i nic w tej materii się nie zmienia. W ten czwartek możemy odpocząć od codziennych obowiązków. A skoro za chwilę wypada piątek, to wielu z nas chciałoby zaplanować grilla i dłuższy weekend czerwcowy. Jak to zrobić, aby zapewnić sobie cztery dni wolnego?

Sprawdź też: Czy w piątek po Bożym Ciele obowiązuje post? Możesz się zdziwić! Sprawdź, czy można jeść mięso po Bożym Ciele 2022

Czy piątek po Bożym Ciele jest wolny od pracy i szkoły? [17.06.2022]

W kwestii 17 czerwca (piątek) również nie ma żadnych wątpliwości - to NIE JEST dzień ustawowo wolny od pracy. Jeżeli chcemy mieć urlop, to musimy wykorzystać nasz przydział i poprosić szefów o zgodę. Jeśli chcemy sobie zapewnić długi weekend, to trzeba o tym pomyśleć wcześniej i zapewnić sobie wolne. A uczniowie? Czy mają wolne od szkoły? Teoretycznie nie, ale w wielu szkołach obowiązują tzw. dni dyrektorskie, a to oznacza, że jest to dzień wolny od szkoły - standardowe lekcje nie odbywają się. W placówkach edukacyjnych, w których nie ma dnia wolnego, zajęcia edukacyjne są skracane lub są wykorzystywane na różnego rodzaju gry i zabawy. Niektórzy nauczyciele organizują wycieczki do pięknych miast. Warto też sprawdzić godziny funkcjonowania urzędów, bo nierzadko pracownicy wypuszczają swoich podwładnych wcześniej niż zazwyczaj.

Sprawdź koniecznie: Piątek po Bożym Ciele: dyspensa czy post? Będziesz zaskoczony! Sprawdź, czy można jeść mięso w piątek, 17 czerwca 2022

Sonda
Czy weźmiesz udział w procesji w Bożego Ciała?