Czerwona strefa. Rząd rozsyła SMS-y z OSTRZEŻENIEM! Ważne przypomnienie [ALERT RCB]

i

Autor: Pixabay/JESHOOTS-com/fernandozhiminaicela

Czerwona strefa. Rząd rozsyła SMS-y z OSTRZEŻENIEM! Ważne przypomnienie [ALERT RCB]

2020-10-16 16:20

Czerwona strefa od soboty, 17 października obejmie ponad 150 miast i powiatów w całym kraju. Rząd rozsyła SMS-y z ostrzeżeniem dla mieszkańców. Nie ma mowy, by ktoś nie wiedział, w jakiej strefie się znajduje. Kto rozsyła wiadomości? Czy to próba oszustwa? Najnowszy Alert RCB zawiera też ważne przypomnienie!

Czerwona strefa w największych miastach i na pół Polski! Miliony osób w całym kraju odbierają SMS-y z ostrzeżeniem: „zasłoń usta i nos”. Też dostałeś taką wiadomość? To tzw. Alert RCB. Wiadomość jest rozsyłana przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Ostrzega m.in. przed klęskami żywiołowymi czy powodziami. Tym razem alert dotyczy koronawirusa i nowych ostrzeżeń w czerwonej i żółtej strefie.

Czerwona strefa. SMS-y z ostrzeżeniem. Kto dostanie alert RCB?

„Uwaga! Zasłoń usta i nos. Od 17.10 nowe zasady: https://www.gov.pl/zasadybezpieczenstwa” to część wiadomości, jaka trafia na miliony telefonów w całym kraju! SMS-y z ostrzeżeniem są rozsyłane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa do osób w czerwonej strefie. Wiadomość zawiera też informację o tym, że powiat, w którym się znajdujemy, będzie należał do czerwonej strefy. Mieszkańcy „żółtych powiatów” dostają podobny komunikat, ale bez informacji o czerwonej strefie.

To ważne przypomnienie – zakrywanie ust i nosa jest od minionej soboty obowiązkowe na terenie całego kraju. Teraz rozwój epidemii spowodował wprowadzenie kolejnych obostrzeń! Większość z nich zacznie obowiązywać od soboty, jednocześnie z nową listą „czerwonych powiatów”.

Żółta strefa. Alert RCB z ostrzeżeniem dla mieszkańców

„Uwaga! W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos. Od 17.10 obowiązują nowe zasady w strefie żółtej. Więcej: https://www.gov.pl/zasadybezpieczenstwa” – to wiadomość, jakiej mogą się spodziewać mieszkańcy żółtej strefy. Ta obejmuje cały obszar, który nie został włączony do czerwonej strefy.

Czerwona strefa od 17.10 i SMS-owy Alert RCB. Co oznacza?

Wiele osób zastanawia się, czy taka wiadomość nie jest próbą oszustwa, a podany w niej link do strony jest bezpieczny. Mimo że oszuści już zaczęli podszywać się pod służby sanitarne i wykorzystują niepewność związaną z epidemią, to cytowane wyżej wiadomości nie są fałszywe.

Alert RCB jest rozsyłany na każdy telefon – niezależnie od tego, z jakiej sieci korzystamy, czy podaliśmy komukolwiek nasz adres, etc. Wiadomość z ostrzeżeniem trafiają do osób przebywających w danym momencie na konkretnym obszarze – niezależnie od miejsca zamieszkania czy zameldowania.

Dziś mieszkańcy całej Polski otrzymają Alert RCB z informacją o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz linkiem z pozostałymi obostrzeniami – zapowiedzieli w piątek przedstawiciele Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wysyłka milionów wiadomości potrwa wiele godzin. A czy Ty dostałeś już SMS z ostrzeżeniem od rządu?

Spis treści

  1. Czerwona strefa. SMS-y z ostrzeżeniem. Kto dostanie alert RCB?
  2. Żółta strefa. Alert RCB z ostrzeżeniem dla mieszkańców
  3. Czerwona strefa od 17.10 i SMS-owy Alert RCB. Co oznacza?
Super Raport 16.10 (Goście: mec. Jacek Dubois, Robert Winnicki - Konfederacja oraz prof. Andrzej Pająk - epidemiolog)