Czerniejów: Makabryczna śmierć 77-latka. Mężczyzna utonął w rzece?

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Czerniejów: Makabryczna śmierć 77-latka. Mężczyzna utonął w rzece?

Tragedia

Czerniejów: Makabryczna śmierć 77-latka. Mężczyzna utonął w rzece?

2022-07-18 14:37

Tajemnicza i makabryczna śmierć 77-latka. Jego ciało w rzece w Czerniejowie (pow. lubelski) pod Lublinem zauważono w sobotnie popołudnie. Strażacy wyłowili go z wody, ale na pomoc było już za późno. Starszy mężczyzna zginął. Jak i kiedy? To ustalają śledczy, którzy badają sprawę. Co tam się stało?

Śmierć 77-latka w Czerniejówce. Wpadł do wody i utonął?

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia przyczynę zgonu 77-latka, którego w sobotnie (16.07) popołudnie wydobyto z rzeki w Czerniejowie (pow. lubelski) pod Lublinem. Jak i dlaczego zginął?

Niewielka Czerniejówka nie jest wielką rzeką, ale – jak się okazuje – i ona może być śmiertelnie niebezpieczna. Dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP przekazał PAP, że w sobotę o godz. 17.45 strażacy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie zauważonym w rzece w miejscowości Czerniejów pod Lublinem.

Śmierć 77-latka w Czerniejowie. Na pomoc było za późno

Strażacy wydobyli 77-latka z rzeki, podjęli próbę reanimacji, ale mężczyzna nie odzyskał przytomności. Na pomoc było już za późno. Pogotowie stwierdziło jego zgon – przekazali strażacy. Teraz okoliczności i przyczynę śmierci wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała łącznie 180 zgonów w wyniku utonięcia. Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa – ostatnia z tych tragedii miała miejsce w niedzielę, 17 lipca, w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie). Do większości utonięć dochodzi nad jeziorami, stawami i zalewami – w miejscach wypoczynku. Służby ratunkowe apelują o ostrożność nad wodą.

Sonda
Myślisz, że tej tragedii można było uniknąć?
Podejrzani o postrzelenie kobiety w Rzeszowie nie przyznają się do winy