Dni Kariery Lublin 2019

i

Autor: Pexels.com Dni Kariery Lublin 2019

Co wpisać w CV? Czego nie robić na rozmowie o pracę? Podpowiedzi z Dni Kariery [AUDIO]

2019-03-19 14:38

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Co musi zawierać dobre CV? Czy warto je przetłumaczyć na język obcy? Tego wszystkiego dowiedzieli się młodzi uczestnicy Dni Kariery 2019 w Lublinie. Wydarzenie przygotował AIESEC.

19 największych, polskich firm. „Job wall” – czyli ściana z najnowszymi ofertami pracy. Do tego konsultacje przy poprawianiu swojego CV, oferta tłumaczenia tego dokumentu na język obcy oraz możliwość przejścia przykładowej rozmowy kwalifikacyjnej. To wszystko czekało na uczestników Dni Kariery. Młodzi ludzie mogli spotkać się z potencjalnym pracodawcą i poznać dobre rady na temat tego, jak znaleźć pracę, staż czy praktyki.

>>> Lublin tonie w śmieciach? Ratusz rozpoczyna kontrole. Będą kary? [AUDIO]

>>> Lubelskie: Podczas wycinki drzew ciągnik przygniótł mężczyznę


Problemy mogą rozpocząć się już przy konstruowaniu swojego CV. Czy musi być długie?

Jest mit, według którego CV musi zmieścić się na jednej stronie. To nieprawda – przekonuje Tomasz Banach, doradca personalny i rekruter. – Jeśli mamy się czym pochwalić, warto rozszerzyć swoje CV do dwóch stron. Z drugiej strony, jeśli mamy np. 20 lat doświadczenia w zawodzie, to ciężko zmieścić się tylko na jednej stronie A4.

W przypadku aplikowania do większej firmy, możemy spodziewać się rozmowy kwalifikacyjnej z profesjonalnym rekruterem. Jakie błędy popełniamy najczęściej?

Przede wszystkim nie spóźniajmy się na rozmowę o pracę – podkreśla Manuela Kocurek, specjalista do spraw rekrutacji. – Trzeba też wcześniej przeczytać coś o pracodawcy. Musimy wiedzieć, do jakiej firmy się zgłaszamy, w jakiej branży działa i czego spodziewa się po pracownikach.


>>> Będą nowe pasy na drogach wojewódzkich. Utrudnienia potrwają do sierpnia [LISTA DRÓG]


Dni Kariery odbywają się co roku w kilku największych, polskich miastach. Szczegóły można znaleźć na stronie dnikariery.pl.

Posłuchaj też relacji naszego reportera, Bartka Ważnego!


>>> Czeka nas inwazja kleszczy i... myszy?! Wszystko przez... żołędzie
 

Zobacz WIDEO!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE