Co wpływa na nasz wizerunek w pracy?

i

Autor: Pracuj.pl

Co wpływa na nasz wizerunek w pracy?

2019-09-12 7:00

Nasz pracowniczy wizerunek to bardzo delikatna struktura, na którą wpływ ma bardzo wiele, często niepozornych szczegółów. Aby pielęgnować swoją wysoką pozycję specjalisty powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Ubiór w pracy

Jak nas widzą, tak nas piszą. Tej dewizy trzymają się najlepsi specjaliści, którzy swój wizerunek stawiają bardzo wysoko i dbają o niego z wielką troską. Im bardziej nasz ubiór jest schludny, tym osoby wchodzące z nami w interakcje mają większą pewność, iż rozmawiają z osobą na odpowiednim stanowisku. Dbanie o odzież powinno dotyczyć zarówno prywatnego stroju, jak i pracowniczego uniformu. W przypadku, gdy w pracy nie obowiązuje nas dress code, powinniśmy zadbać o to, aby nasz ubiór odzwierciedlał kwalifikacje oraz obejmowane przez nas stanowisko. Ma to istotne znaczenia w przypadku zawodów nastawionych na ciągły kontakt z klientem.

Co wpływa na nasz wizerunek w pracy?

i

Autor: Pracuj.pl

Poziom elokwencji

Elokwencja prezentowana może być na wielu poziomach. Zarówno poprzez sposób formułowania myśli podczas rozmów telefonicznych i mailowych, jak i zachowania w trakcie rozmowy bezpośredniej. Do owej prezentacji dochodzi już podczas aplikowania na stanowisko znalezione przez nas np. na portalu Pracuj.pl. Im nasz język jest bardziej kwiecisty, rzeczowy i elokwentny, tym większe wrażenie robimy na rozmówcy i tym łatwiej osiągamy zamierzony efekt. W przypadku pracy, od poziomu elokwencji zależy również to, jak postrzega nas pracodawcy i inni pracownicy. Osoby o bardzo wysokich kompetencjach komunikacyjnych i umysłowych są w stanie zdobyć awans, a także zjednać do siebie kolegów z pracy szybciej oraz skuteczniej.

Poczucie humoru

Poczucie humoru to cecha, która niezależnie od szerokości geograficznej potrafi rozładować napięcie i załagodzić konflikty niemal w każdym obszarze życia. Niemniej, musimy uważać, gdyż nadmierny luz w niektórych sytuacjach może zostać odebrany negatywnie. Co więcej, niemile widziane są również niektóre typy humoru, zwłaszcza rynsztokowego i sprośnego, który nacechowany jest seksualnymi aluzjami. Najczęściej dominuje on na bardzo niskich stanowiskach i uwidacznia się zarówno w formalnych, jak i nieformalnych sytuacjach. Jeśli jesteśmy osobą, która należy do zwolenników czarnego bądź niegrzecznego humoru musimy pamiętać, że jego kontekst nie pasuje do wielu sytuacji i powinniśmy się raczej go wystrzegać w pracy.