Sprawdź repertuar najgorszych filmów w CK

i

Autor: fanpage Centrum Kultury w Lublinie Sprawdź repertuar najgorszych filmów w CK

CK Lublin pokaże dziś Najlepsze z najgorszych

2015-06-09 12:42

Z zasady są zepchnięte na tor boczny, ale od dziś filmy klasy B pojawią się na ekranach Centrum Kultury.

Wyróżniają się niskimi budżetami, absurdalnymi dialogami i kiepskim aktorstwem, a jednak zostały wpisane do kanonu kina kultowego. Zaskakującej ocenie winny jest entuzjazm twórców kina klasy B, który udziela się także widzom. Jego podstaw być może należy doszukiwać się w kosmitach czy potworach, niewątpliwe jest, że zaangażowanie i pasja autorów znacznie przyczyniły się do sklasyfikowania i wyróżnienia najgorszych filmów w historii kinematografii światowej.

Pokazy w Wirydarzu trwać będą przez trzy dni. Seanse rozpoczynają się o 21.30, a na ekranach pojawią się bardzo złe filmy. Na wszystkie projekcje wstęp wolny.

Repertuar

9.06 / wtorek / Wirydarz CK/ 16+
Plan dziewięć z kosmosu

reż. Edward D. Wood
występują: Tor Johnson, Maila Nurmi, Béla Lugosi
horror, science­fiction/USA/1959
79 min.

Ziemianie są o krok od wynalezienia bomby solarnej, wyjątkowo groźnej broni, która może zniszczyć Słońce i w konsekwencji cały wszechświat. Zaniepokojeni tym faktem kosmici podejmują próbę kontaktu z rządem USA. Gdy ich ostrzeżenia nie przynoszą rezultatu zaczynają ożywiać umarłych i przechodzą do krwawego Planu 9. Obraz powstał w 4 dni i uznany został za „najgorszy film wszechczasów” a Ed Wood'a okrzyknięto „najgorszym reżyserem wszechczasów”. Kultowy film klasy B.

10.06 / środa / Wirydarz CK/ 16+
Szybciej, koteczku! Zabij! Zabij!

reż. Russ Meyer
występują: Tura Satana, Haji, Lori Williams
kino eksploatacji/USA/1965
83 min.

Erotyzm, przemoc, szybkie samochody oraz gang zwyrodniałych, pięknych tancerek go­go, które ścigając się autami po pustynnych bezdrożach znęcają się nad napotkanymi ludźmi. Niskobudżetowy, klasyczny obraz kina eksploatacji utrzymany w konwencji kamp. Reżyser, którego nazwisko spędzało sen z powiek amerykańskich konserwatywnych polityków, nazywany „Fellinim przemysłu seksualnego”, jest jednym z bardziej kontrowersyjnych autorów kina kultowego.

11.06 / czwartek/ Wirydarz CK/ 16+
Mordercze klowny z kosmosu

reż. Stephen Chiodo
występują: Grant Cramer, Suzanne Snyder
horror, komedia, science­fiction/USA/1988
88 min.

Sielankowy klimat małego miasteczka przerywają tajemnicze klowny, które terroryzują i porywają mieszkańców. Kojarzące się z cyrkiem i wesołym miasteczkiem atrybuty okazują się śmiertelną bronią w rękach kosmicznych klownów. Pełen absurdalnych dialogów i sytuacji, zabawny pastisz amerykańskich monster movies osadzony w klimacie lat 80­tych.