Chmielarze w Krasnymstawie świętować będą przez trzy dni

i

Autor: Chmielaki Krasnostawskie Chmielarze w Krasnymstawie świętować będą przez trzy dni

Chmielaki 2015 już w weekend [MAPA, KONCERTY, ATRAKCJE, HISTORIA]

2015-08-19 15:13

Wybory miss, półmaraton i koncerty. Czas na Chmielaki Krasnostawskie 2015. Impreza startuje w najbliższy weekend. Sprawdźcie co nowego czeka na lubelskim święcie piwoszy i piwowarów.  

Historia chmielarstwa w Krasnymstawie sięga początku XX wieku. Tadeusz Fleszczyński jako inżynier zawodu wygłaszał pogadanki na temat uprawy chmielu, był także inicjatorem powstania szkoły rolniczej. W niej po II wojnie światowej nauczał uprawy dorodnych szyszek chmielowych. Dzięki temu okolice Krasnegostawu stały się lubelskim „zagłębiem chmielowym”.

Nowości

Tegorocznym hitem będzie pierwsza poczta paralotniowa w Polsce. W najbliższą sobotę (22 sierpnia) podczas Chmielaków odbędzie się pierwszy transport poczty drogą powietrzną. Paralotnie przelecą na trasie Krasnystaw – Depułtycze Królewkie między Urzędami Pocztowymi w Krasnymstawie i Chełmie. Na oficjalnej inauguracji rozdawane będą specjalne karty pocztowe z okolicznościowym stemplem oraz blok znaczków.

Program Chmielaków 2015

Bawić będzie można się na dwóch scenach: na Rynku oraz przy KDK. Miłośnicy złotego trunku spróbować będą mogli browarów z Polski i z zagranicy. Chętni będą mogli odwiedzić strefę piwowarów domowych i strefę disco. W Zaułku Nadrzecznym zabawy w wesołym miasteczku znajdą najmłodsi uczestnicy Chmielaków. Dla fanów wysokich lotów na błoniach przy Sikorskiego – Chmieloty 2015. Dla świętujących zbiory chmielarzy wystawy i kiermasze.

Piątek, 21 sierpnia
Scena na Rynku

15:30 – MARLENA STANGRYCIUK
16:00 – HOVHANNES ALEKSANYAN
16:30 – PATRYCJA STOJAŃSKA
17:00 – HAUST
18:00 – Oficjalne otwarcie Chmielaków – zerwanie pędów chmielu
18:05 – MEEOW
19:30 – ŁONA I WEBBER
21:30 – MESAJAH
23:00-01:00 – Potańcówka z DJ MUNDI

Sobota, 22 sierpnia
Już z samego rana obok sceny przy KDK wystartuje Półmaraton, tam również czeka szereg imprez towarzyszących. Od 12.00 najmłodsi mogą bawić się razem z JUNO dla dzieci, później czekają przeglądy Kapel Ludowych oraz rozstrzygnięcie Turnieju Poetyckiego.

Scena na Rynku
14:00 – Grupy taneczne KDK – „Logo Dance”, „Adrisio”, „Black Souls”, „Petit”, „Etoile”
15:00 – Piosenki z musicalu „Za dzień, za dwa… lecz nie dziś”
16:00 - RIFFERTONE
17:00 – Powitanie delegacji zagranicznych
17:10 – Wybory Miss Chmielaków
19:30 - TARAKA
21:30 – SYLWIA GRZESZCZAK
23:00-01:00 – Potańcówka z FAJNY BAND

Niedziela, 23 sierpnia
Na scenie przy KDK rozpocznie się Korowód Chmielakowy. W południe rozwiązane zostaną konkursy na największą szyszkę chmielową, medale dla konsumentów piw czy za najszybsze zbieranie chmielu. Na scenie wystąpią Zespoły Pieśni i Tańca oraz zaprezentują się miejskie kapele podwórkowe.

Scena na Rynku
14:00 – GOLDEN ROAD
15:00 – ARO KŁUSOWSKI - AKUSTYCZNIE FEAT.MICHAŁ GROBELNY
16:30 – EUGENIUSZ KOWALSKI
17:30 – THE BEATLMEN
19:00 – PAULINA PRZYBYSZ MINIMAL SET
20:30 – AFROMENTAL

Uwaga, zmiany w ruchu drogowym

Zarówno przed imprezowym weekendem, jak i w trakcie czeka sporo utrudnień w centrum miasta. Część ulic w Krasnymstawie od piątku (21 sierpnia) do niedzieli (23sierpnia) zostanie wyłączona z ruchu. Całkowicie zamknięte będą ulice: Podwale, Plac 3-go Maja, Kościelna, Oleszczyńskiego, Matysiaka i Pocztowa. Okrzei zamknięta będzie na odcinku od wjazdu do Aldika do PCK, ul. PCK od Biedronki do Okrzei, Poniatowskiego od skrzyżowania ulicy Czystej do Placu 3-go Maja, zaś Mostowa zamknięta będzie od Przemysłowej do Placu 3-go Maja.

Krasnystaw na kilka dni będzie chmielarskim centrum kraju

i

Autor: Chmielaki Krasnostawskie Krasnystaw na kilka dni będzie chmielarskim centrum kraju