O krok od tragedii!

Chłopiec nadział się na płot! Dramatyczna akcja ratunkowa na szkolnym boisku

2024-03-31 19:32

Chwile grozy w Kraśniku! W wielkanocną niedzielę (31 marca), na boisku szkolnym doszło do koszmarnego zdarzenia. Jak informują strażacy, nastolatek nadział się na ogrodzenie szkolnego boiska. Akcja ratunkowa była bardzo trudna. Szczegóły podajemy poniżej.

Nastolatek nadział się na ogrodzenie! Koszmarny wypadek w Kraśniku

Do zdarzenia doszło ok. godziny 14.30. - Po przyjęciu zgłoszenia dyspozytorzy wszystkich służb zadysponowali odpowiednie siły i środki na miejsce zdarzenia. W związku z potrzebą użycia sprzętu do przecinania stali oraz zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca LPR zadysponowano również straż pożarną - mówią nam strażacy z MOSP w Kraśniku.

Strażacy, po otrzymaniu zgłoszenia, podjęli decyzję o udaniu się części załogi mieszkającej w dzielnicy fabrycznej prosto na miejsce zdarzenia, w celu pomocy osobie poszkodowanej oraz wsparciu działań ZRM. - Następnie dotarły na miejsce wozy strażackie, co umożliwiło wycięcie części ogrodzenia wraz z nastolatkiem, aby nie doprowadzić do rozległego krwotoku. Po wylądowaniu śmigłowca LPR, poszkodowany został przekazany służbom medycznym - precyzują strażacy.

Jak powiedział dziennikarzom "Wirtualnej Polski" rzecznik KPP w Kraśniku, 15-latek grał w piłkę na boisku jednej ze szkół. W pewnym momencie piłka wyleciała za ogrodzenie, chłopiec poszedł po nią. Podczas przeskakiwania przez płot doszło do tego zdarzenia.

Wypadek w Mszanie Górnej. Michał B. i Szymon M. Spłonęli żywcem