Child Alert: szukają 3-letniej Amelki i jej matki. Zostały porwane w Białymstoku [AKTUALIZACJA]

2019-03-07 18:33

Policjanci poszukują 3-letniej Amelki i jej matki Natalii, które zostały uprowadzone w czwartek rano w Białymstoku. Uruchomiona została specjalna procedura o nazwie Child Alert.

AKTUALIZACJA: Porwanie w Białymstoku: Natalia i jej córka Amelka odnalezione. Policja zatrzymała porywaczy - w tym ojca [ZDJĘCIA]

Do porwania doszło w czwartek (7.03) ok. godziny 10.00 na osiedlu Dziesięciny w Białymstoku. Do spacerującej kobiety, jej dziecka i babci podjechał citroen. Z pojazdu wybiegło dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy siłą wciągnęli mamę i jej dziecko do samochodu. Porywacze odjechali, ale po chwili porzucili pojazd.

Policja zdecydowała się wdrożyć tzw. Child Alert. To system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka za pośrednictwem dostępnych mediów. Podstawowym założeniem alarmu jest jak najszybsze zawiadomienie o zaginięciu dziecka jak największej liczby osób. Standardowy alert trwa 12 godzin.

W Polsce system działa od sześciu lat. Pierwszy raz wykorzystany był w 2015 roku, gdy została uprowadzona 10-letnia Maja z Wołczkowa po Szczecinem. Dotychczas Child Alert ogłaszany był w Polsce dwukrotnie.

Wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu dziewczynki i jej mamy, proszone są o pilny kontakt z najbliższą jednostką Policji. Na czas funkcjonowania Child Alert uruchomione zostało Call Center pod nr 995, na które można przekazywać wszelkie informacje mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionych.

Child Alert

i

Autor: mat. policji Child Alert