Amfetamina i seks z 14-latką. Trzech mężczyzn skazanych

i

Autor: Archiwum prywatne Amfetamina i seks z 14-latką. Trzech mężczyzn skazanych

Chełm. Grupowy seks z naćpaną 14-latką. Sąd: To nie gwałt. Jest reakcja prokuratury

2022-05-27 12:54

Sąd nie miał wątpliwości, że trzej dorośli mężczyźni zażywali narkotyki i uprawiali seks z 14-latką. Uznał jednak, że… nie było tam gwałtu. – To ona dążyła do kontaktów. Ona namawiała – uzasadniał wyrok sędzia. Jest reakcja prokuratury, która zapowiedziała odwołanie od wyroku i złożenie apelacji. Łukasz i Sylwester B. oraz Radosław S. posiedzą dłużej?

Prokuratura zapowiedziała odwołanie od wyroku lubelskiego sądu, który skazał Łukasza B., Sylwestra B. i Radosława S. za obcowanie płciowe z 14-latką i udzielenie jej amfetaminy, ale uniewinnił od zarzutu gwałtu. Śledczy już zapowiedzieli złożenie apelacji, bo nie zgadzają się z takim werdyktem. Wyrok, który zapadł w tej sprawie, zszokował wiele osób.

Podczas poniedziałkowej (23.05) rozprawy sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie, Mirosław Brzozowski, uznał 28-letniego Łukasz B. za winnego obcowania płciowego z małoletnią w listopadzie 2020 r. i podania jej amfetaminy w styczniu 2021 r. Uniewinnił go natomiast od zarzutów gwałtu i obcowania płciowego w styczniu 2021 r. i wymierzył karę łączną dwóch lat i jednego miesiąca pozbawienia wolności. Sąd orzekł też, że 30-letni Sylwester B. jest winny udzielenia 14-latce amfetaminy w styczniu 2021 r. i skazał go na rok i dwa miesiące pozbawienia wolności. Uniewinnił 30-latka od zarzutów gwałtu na małoletniej, obcowania płciowego i dopuszczenia się wobec pokrzywdzonej innej czynności seksualnej.

Najsurowsza kara ma dosięgnąć najstarszego z mężczyzn, 41-letniego Radosława S. Sąd uznał go za winnego udzielenia 14-latce amfetaminy, przy czym, zdaniem sądu, miał tego dokonać w celu osiągnięcia „korzyści majątkowej w postaci możliwości odbycia stosunku płciowego” z małoletnią i skazał go na trzy lata i trzy miesiące pozbawienia wolności.

Nie było zgwałcenia. Nie było podstępu. Nie było podstępnego podania alkoholu i narkotyków – podkreślał sędzia Mirosław Brzozowski, wydając wyrok w tej sprawie. – Te substancje zażyła świadomie. Mało tego, po ich zażyciu to ona była inicjatorką kontaktów seksualnych. To ona dążyła do kontaktów. Ona namawiała – uzasadniał wyrok.

14-letni Wiktor zginął rażony prądem, gdy wszedł na słup wysokiego napięcia

Sąd wziął pod uwagę to, że 14-latka w sieci zawyżała swój wiek na portalach społecznościowych, gdzie poznała jednego z braci B. Ogromną wagę przyłożył też do opinii biegłych, którzy ocenili, że Dominika miała rozwinięte cechy płciowe, makijaż, pomalowane paznokcie i nie wyglądała na 14 lat. I opinia biegłych i wyrok sądu w tej sprawie zaskoczyły wiele osób.

Mężczyznom mogło grozić po 12 lat więzienia. Prokuratura wnioskowała o 5-6 lat pozbawienia wolności. Wyrok, który zapadł, jest znacznie niższy, a uniewinnienie od zarzutu gwałtu, budzi kontrowersje. Czy apelacja i wyrok wyższej instancji – zmieni finał tej sprawy?

Sonda
Czy wyrok w tej sprawie jest sprawiedliwy?