patrol saperski_niewybuchy_niewypały

i

Autor: Andrzej Bęben

Chełm: Powiadomił o BOMBIE, bo... NUDZIŁO MU SIĘ w szpitalu! Co on sobie myślał?

2020-11-12 16:39

W wyjątkowo głupi sposób postanowił walczyć z nudą pewien pacjent szpitala w Chełmie. Zadzwonił on na numer 112 i powiadomił dyżurnego policji, że na dworcu PKS w Zamościu znajduje się bomba. W krótkiej chwili na miejscu zaroiło się od służb, nie pomogły już późniejsze zapewnienia żartownisia, że zadzwonił jedynie dla żartu. Jeśli szukał wrażeń, to je znalazł. Grozi mu bowiem kara aresztu i grzywna.

Zdarzenie miało miejsce w Święto Niepodległości. Do dyżurnego komendy miejskiej w Chełmie zadzwonił mężczyzna. Nie owijał w bawełnę: szukajcie bomby w Zamościu!

Przed południem dyżurny został powiadomiony, że na terenie dworca w Zamościu może znajdować się ładunek wybuchowy. Informację tą przekazał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Chełmie – uściśla aspirant Katarzyna Szewczuk z policji w Zamościu. – Z jej treści wynikało, że na telefon alarmowy zadzwonił mężczyzna, mówiąc, że na dworcu przy ulicy Hrubieszowskiej w Zamościu znajduje się pakunek z ładunkiem wybuchowym.

Super Raport 12.11 (Goście: prof. Leszek Balcerowicz - Fundacja FOR; Piotr Zgorzelski - wicemarszałek Sejmu, PSL oraz lekarz Maciej Hamankiewicz)

Bombiarz był na tyle mało rozgarnięty, że nie dość, że dzwonił ze swojego telefonu, to jeszcze... odebrał połączenie, które nawiązali z nim policjanci.

Był wyraźnie zdziwiony, że sprawa nabrała takiego tempa. – Policjanci nawiązali połączenie ze zgłaszającym. Wówczas mężczyzna oświadczył, że to był tylko żart i nie ma potrzeby interwencji policji. Oczywiście należało sprawdzić, czy zgłoszenie było prawdziwe i czy nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia osób, które mogły w tym czasie znajdować się na dworcu lub w jego pobliżu – dodaje asp. Szewczuk.

Policjanci dokładnie sprawdzili teren. Na szczęście dowcipniś tym razem powiedział prawdę. Ale napytał sobie biedy. Wstępne ustalenia wskazują, że na telefon alarmowy zadzwonił pacjent chełmskiego szpitala. Sprawcy fałszywego alarmu grozi kara aresztu oraz grzywna.