Chełm: 25-latek staranował radiowóz! Nie miał prawka, był pijany, a w aucie wiózł narkotyki

i

Autor: KWP Lublin Chełm: 25-latek staranował radiowóz! Nie miał prawka, był pijany, a w aucie wiózł narkotyki

Chełm: 25-latek staranował radiowóz! Nie miał prawka, był pijany, a w aucie wiózł…

2022-06-08 12:50

Chełm. Kierowca audi uciekając przed policją, staranował radiowóz! Pościg jak z filmu akcji po ulicach miasta. Dwóch policjantów trafiło do szpitala. 25-letni mężczyzna był pijany, nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu. W aucie wiózł dwóch pasażerów i… narkotyki. Młody kierowca ma teraz potężne kłopoty. Może mu grozić kilka lat więzienia.

To miała być zwykła kontrola drogowa… Policjanci z Chełma (woj. lubelskie), którzy w we wtorek (7.06) w nocy postanowili skontrolować kierowcę audi, szybko zrozumieli, że to nie będzie rutynowa akcja. Kierowca zignorował ich wezwania i zaczął uciekać przez ulice miasta! Policjanci ruszyli w pościg.

W czynności zmierzające do zatrzymania uciekiniera włączyły się inne patrole. Audi pod osłoną nocy przemierzało ulice Chełma. Widok oznakowanego radiowozu nie przekonał pirata drogowego do zaprzestania dalszej jazdy – relacjonuje sierż. szt. Jadwiga Kowalczuk z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – Pościg zakończył się na innym radiowozie, który już czekał na uciekiniera w jednej z osiedlowych uliczek miasta.

Pijany 25-latek staranował radiowóz! Szokujące odkrycie w zniszczonym audi

i

Autor: KWP Lublin Pijany 25-latek staranował radiowóz! Szokujące odkrycie w zniszczonym audi

Sceny jak z filmu akcji na ulicach Chełma mogły zakończyć się tragicznie. Dwóch policjantów trafiło do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Potężny Black Hawk nad Lublinem. Na pokładzie policyjni komandosi

Uciekinierem okazał się 25-letni mieszkaniec Chełma. Przewoził dwoje pasażerów – których też narażał. Szybko stało się jasne, dlaczego uciekał. Powodów było przynajmniej kilka.

Był pijany, miał 1,5 promila alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Ponadto w trakcie przeszukania samochodu policjanci w schowku znaleźli zawiniątko z narkotykami – informuje Kowalczuk.

O dalszym losie 25-latka i wymiarze kary, jaką poniesie, zadecyduje sąd. Pijany uciekinier może trafić do więzienia na pięć lat.

Sonda
Czy jesteś za zaostrzeniem kar dla pijanych piratów drogowych?