W poniedziałek lubelska policja zatrzymała 25 i 46 latka

i

Autor: KWP Lublin W poniedziałek lubelska policja zatrzymała 25 i 46 latka

Chcieli umówić się na seks z dziećmi. Kolejne zatrzymania w Lublinie!

2015-12-16 10:46

Wykorzystywali portale społecznościowe, by w celach seksualnych umawiać się z nieletnimi dziewczynkami.  

Lubelska policja reaguje na każdy sygnał prób popełniania przestępstw na szkodę dzieci. W minionym tygodniu doszło do kolejnego zatrzymania dorosłych mężczyzn, którzy mogli wykorzystywać seksualnie osoby nieletnie.

W poniedziałek kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 46 lat. Obaj przesiadywali na internetowych czatach. Po nickach wyszukiwali osoby nieletnie i nawiązywali z nimi kontakt. Relacje początkowo korespondencyjne szybko ewaluowały, a mężczyźni składali propozycje spotkania się i obcowania płciowego. Jeden z zatrzymanych wysyłał swoje nagie zdjęcia.

Policjanci w domu 25-latka z powiatu krasnostawskiego zabezpieczyli laptop i komputer stacjonarny, zaś w domu 46-latka z powiatu lubelskiego laptop, dwa tablety, 11 telefonów komórkowych i kilkanaście kart od telefonów. Przedmioty te znaleźli w pokoju zamykanym na szyfrowy zamek.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty składania propozycji obcowania płciowego z małoletnim z wykorzystywaniem do tego celu sieci Internet. Obaj mężczyźni mogą spędzić do dwóch lat w więzieniu.  

Mężczyźni mogą spędzić w więzieniu maksymalnie dwa lata

i

Autor: KWP Lublin Mężczyźni mogą spędzić w więzieniu maksymalnie dwa lata
Mężczyźni przez portale umawiali się na seks z małymi dziewczynkami

i

Autor: KWP Lublin Mężczyźni przez portale umawiali się na seks z małymi dziewczynkami