Zamek Lubelski

i

Autor: Muzeum Lubelskie Zamek Lubelski

Chcesz zwiedzać Zamek Lubelski za darmo? Zapisz się do Wolontariatu z Kulturą

2015-06-12 13:33

Możecie brać udział w wykładach i koncertach na zamku. Wystarczy dołączyć do wyjątkowego programu wolontariackiego. 

Muzeum Lubelskie otwiera się na mieszkańców. Możecie włączyć się w projekt wolontariacki, a w zamian bezpłatnie wchodzić do Zamku. Muzeum oferuje też darmowe uczestnictwo w wykładach, wernisażach i koncertach, spotkania z kuratorami wystaw i możliwość tworzenia nowych projektów z zespołem. Z każdym uczestnikiem wolontariatu zostanie podpisane porozumienie, a po jego zakończeniu każdy otrzyma zaświadczenie z referencjami.

Kogo szuka Muzeum? Wszystkich!
Wolontariuszami mogą zostać zarówno studenci, chcący poszerzyć swoją wiedzę, ale też seniorzy. Oni mogą dzielić się swoim czasem i doświadczeniem. W program zaangażować mogą się także mieszkańcy, których interesują działania kulturalne, artystyczne i społeczne.

Wymagania?
Otwartość i komunikatywność, to cechy jakimi powinien charakteryzować się wolontariusz kultury. Równie ceniona jest pomysłowość oraz ciekawość i zaangażowanie. Wolontariusze zajmować będą się pracami pomocniczymi w różnych działach i nowymi projektami realizowanymi przez Zamek.

Muzeum na Zamku stawia na nowoczesny model edukacji muzealnej opartej na idei otwartości i współtworzenia. Z czasie wolontariatu potwierdzicie swoje umiejętności pracy z grupą, sprawnej organizacji i kreatywności.

Formularz zgłoszenia do Wolontariatu z Kulturą znajdziecie na stronie Muzeum Lubelskiego, wysyłacie go na adres edukacja@muzeumlubelskie.pl.