Karp

i

Autor: JirkaF, pixabay.com / CC0 Public Domain Karp

Ceny karpia 2016: Gdzie kupić tanie karpie w Lublinie?

2016-12-19 10:39

Któż wyobraża sobie Boże Narodzenie bez smaku tradycyjnego karpia? To jeden z obowiązkowych punktów, który powinien pojawić się na wigilijnym stole. Jakie są tegoroczne ceny karpia w Lublinie?

Sprawdziliśmy, jakie są średnie ceny karpi w Lublinie przed Świętami Bożego Narodzenia 2016. Najtaniej można je kupić w hiper i supermarketach. W zależności od terminów możemy wciąż liczyć na różne promocje.

Ceny żywych karpi rozpoczynają się już od 7.99 złotych (Carrefour) za kilogram ryby - karp z Polskich hodowli. Standardowe ceny karpia patroszonego rozpoczynają się już od około 13.49 zł (Auchan) do nawet 29.99 zł za kilogram. 

Wiele sieci handlowych, także w Lublinie, oferuje dzwonki i płaty ze skórą. Dzwonki można kupić od 23.90 zł za kg, płaty od 28.00 za kg (Tesco). Filet ze skórą kupicie już za 36,90 zł (Tesco), a płaty ze skórą za 29.90 zł (Tesco).

Warto odwiedzić drobne sklepu i punkty handlowe na targowiskach, gdzie czasem można wytargować korzystną cenę za pewny produkt. Pamiętajcie także, że nie warto zwlekać z zakupem karpia do samej wigilii, bo tuż przed świętem cena tej ryby może wzrosnąć.

Decydując się na zakup żywego karpia, warto pamiętać o zaleceniach Głównego Inspektoratu Weterynarii. Jeśli chodzi o konsumentów to jedynym zaleceniem jest maksymalnie najkrótszy czas przenoszenia żywej ryby z miejsca zakupu do domu. Całość informacji można znaleźć tutaj.

>>>  Lublin śpiewa kolędy. Sprawdź kiedy można śpiewać w szopce