W Lublinie odbędą się cztery spotkania dla przyszłych wolontariuszy

i

Autor: Elemanxx, CC BY-SA 3.0, wikipedia.org W Lublinie odbędą się cztery spotkania dla przyszłych wolontariuszy

Centrum Wolontariatu: Możesz zacząć pomagać – to proste!

2015-10-06 14:38

Ruszył nabór do programów wolontariackich w Lublinie. Jak pomóc chorym czy bezdomnym? Sprawdź na spotkaniach, które odbywać się będą w październiku.

„Wolontariat. Lubię. Działam” takim hasłem lubelskie Centrum Wolontariatu zachęca do pomocy innym. Będzie można poznać pracę wolontariuszy i przejść szkolenie, ale na początek warto pójść na spotkanie.

Komu pomagają wolontariusze?

Każdemu kto pomocy potrzebuje. To działania na rzecz chorych, zaniedbanych, bezdomnych czy uchodźców. CW wyciąga rękę do osób, które są po konflikcie z prawem czy mają zaburzenia psychiczne. Wolontariat to także uczestnictwo w inicjatywach solidarnościowych o charakterze międzynarodowym.

Kto może zostać wolontariuszem?

Każdy chętny niezależnie od grupy wiekowej. Do wolontariatu mogą należeć także niepełnoletni lublinianie. - Każdy z wolontariuszy po przejściu odpowiedniego szkolenia będzie mógł zaangażować się na rzecz wybranej przez siebie grupy potrzebujących – wyjaśnia Justyna Orłowska z Centrum Wolontariatu w Lublinie. - Wszystkie działania wolontariuszy podejmowane są pod nadzorem koordynatorów poszczególnych ścieżek, którzy wspierają działania ochotników. Wolontariusz ma także możliwość uczestnictwa w dodatkowych szkoleniach, warsztatach i spotkaniach organizowanych przez Stowarzyszenie.

W październiku odbędą się cztery spotkania dla wszystkich chętnych do pomocy innym. Centrum Wolontariatu odpowie na wszystkie pytania 7, 8, 12 i 13 października. Od 20.00 wolontariusze czekać będą w auli Wydziału Politologii przy Placu Litewskim.