Głosować na Bystrzycę można do 29 września

i

Autor: Klub Gaja, Tomek Pikuła Głosować na Bystrzycę można do 29 września

Bystrzyca rzeką roku? Trwa głosowanie

2015-09-19 21:22

Umila spacery, towarzyszy na trasach biegowych i wyznacza szlak ścieżki biegowej. Lubelska Bystrzyca ma szansę na tytuł rzeki roku.  

To okazja, aby w swojej okolicy odkryć niezwykłe miejsce nad rzeką. To także możliwość zdobycia wiedzy na jego temat i lepszego rozpoznania środowiska przyrodniczego, historycznego, kulturowego i społecznego. Jak piszą organizatorzy: - To ciekawy sposób na odkrywanie wartości swojej lokalnej ojczyzny, a także zwiększenie zainteresowania środowiskiem społeczności lokalnej – czytamy na stronie Rzeka roku.

Dzięki konkursowi internetowemu wszyscy Polacy mogą poznać pełne uroku miejsca nad rzekami, zarówno na terenach zurbanizowanych, jak i poza nimi.

W zestawieniu można znaleźć lubelską Bystrzycę. Do konkursu zgłosiło ją Koło PZW „Stoczek” z Zakrzówka.

Czego można się dowiedzieć o największej rzece przepływającej przez Lublin?

- Przyjaciele Bystrzycy mówią, że rzeka ta jest jak kobieta, piękna kobieta. Gdy się z nią przebywa, coraz lepiej poznaje, nie sposób się w niej nie zakochać – można przeczytać na stronie. - To rzeka niezwykła, z którą człowiek chce się związać na całe życie. Piękne, nadrzeczne krajobrazy nietknięte jeszcze niszczącą ręką człowieka zapierają dech, są jak dzieło sztuki.

Niewątpliwie w czasie spacerów nad Bystrzycą można zaprzyjaźnić się z mieszkającymi tam zwierzętami: bobrami budującymi tamy czy sarnami.

Zdać się na łaskę amatorów? Nie warto! Zobacz jak pracują profesjonaliści w oklejaniu samochodów!

Część rzeki jest powszechnie znana. Z centrum miasta do Zalewu Zemborzyckiego przeszedł, przejechał lub przepłynął każdy z mieszkańców. Nie wszyscy mieli okazję, by zobaczyć tę dziewiczą Bystrzycę z przeciwnej strony Zalewu. Tam można spotkać się z historią. Zobaczyć stary młyn nad wodą oraz, do czego zachęcają członkowie Koła Skoczek - W czasie spaceru nad Bystrzycą warto zapukać do drzwi któregoś z domów i wysłuchać historii ludzi, którzy nad rzeką mieszkają często od bardzo wielu lat. Czasy minione, chwile dobre i złe, pierwsze kroki z wędką - to wszystko w połączeniu z płynącą jak czas wodą, tworzy niepowtarzalny klimat, niczym kadr z filmu Roberta Redforda „Rzeka Życia”.

Aktualnie Bystrzyca zajmuje trzecią lokatę. Na podium jest także Kanał Bydgoski, który ma ponad dwa tysiące głosów oraz rzeka Wel. Głosowanie internetowe trwa do 29 września.

Swój głos na lubelską Bystrzycę można na stronie Rzeka roku. Wystarczy kliknąć w naszą rzekę, zaakceptować regulamin i podać adres e-mailowy. W potwierdzeniu kliknąć w przesłany link i przepisać kod z obrazka.