Buśno: Szedł środkiem drogi. Tragiczna śmierć 61-latka

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Buśno: Szedł środkiem drogi. Tragiczna śmierć 61-latka

Buśno: Szedł środkiem drogi. Tragiczna śmierć 61-latka

2021-11-24 14:57

Zgroza na drodze w Buśnie pod Chełmem na Lubelszczyźnie. Dostawczy bus potrącił człowieka. Mężczyzna szedł środkiem drogi?! Okoliczności tragicznej śmierci 61-latka i całego makabrycznego wypadku bada policja i prokuratura. Mundurowi apelują też o ostrożność i rozwagę, bo to niejedyny wypadek z udziałem pieszych, do jakiego doszło wczoraj na Lubelszczyźnie.

Czarna seria wypadków z udziałem pieszych na Lubelszczyźnie. Do najtragiczniejszego doszło we wtorkowe popołudnie w Buśnie (pow. chełmski). Kierowca dostawczaka potrącił pieszego, który… szedł środkiem drogi. Okoliczności tragicznej śmierci 61-latka bada policja. Co tam się stało?!

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem dostawczym marki Volkswagen, 50-letni mężczyzna z Leżajska, jadąc w kierunku Chełma w obszarze niezabudowanym i nieoświetlonym na prostym odcinku drogi, w trakcie wymijania z innym samochodem, potrącił pieszego. 61-latek poruszał się w jego stronę środkiem jego pasa – relacjonuje st. sierż. Angelika Głąb-Kunysz z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Potrącony przez dostawczaka 61-latek został poważnie ranny. Policjanci i ratownicy rozpoczęli reanimację, mężczyzna trafił do szpitala, ale… nie udało się go uratować. Zmarł mimo starań lekarzy.

Super Raport (Goście: Bolesław Piecha - PiS oraz Andrzej Kostyra - dziennikarz i komentator sportowy) Sedno Sprawy: Władysław Kosiniak-Kamysz

Ruszyło policyjne śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności tragedii. Jednak makabryczny wypadek w Buśnie nie jest jedynym z udziałem pieszych. Kolejny też miał miejsce we wtorkowe popołudnie w Łowczy-Kolonii (pow. chełmski).

– 61-letni mężczyzna z gminy Sawin, kierujący samochodem marki Fiat Ducato poza obszarem zabudowanym na prostym odcinku drogi potrącił lusterkiem nietrzeźwego 30-letniego pieszego. Mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala, jednak jego życiu nic nie zagraża – informuje Głąb-Kunysz.

Policyjne ustalenia wskazują na to, że pieszy nie miał elementów odblaskowych, miał za to… dwa promile alkoholu w organizmie. Szedł niewłaściwą stroną jezdni. To jeden z częstych błędów popełnianych przez pieszych, podobnie jak brak odblasków czy… rozwagi. O nią policja apeluje też szczególnie do kierowców samochodów, przypominając, że piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, a wypadki z ich udziałem często kończą się tragicznie.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?