Burze z gradem i wiatr nawet  75 km/h! IMGW ostrzega mieszkańców tych lubelskich powiatów [9.06.2022]

i

Autor: Hans /pixabay.com Burze z gradem i wiatr nawet 75 km/h! IMGW ostrzega mieszkańców tych lubelskich powiatów [9.06.2022]

Burze z gradem i wiatr nawet 75 km/h! IMGW ostrzega mieszkańców tych lubelskich powiatów [9.06.2022]

2022-06-09 8:46

Pogoda na czwartek (9 czerwca 2022) dla Polski mówi o burzach z gradem. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla zachodniej części województwa lubelskiego. Wiatr może wiać nawet 75 km/h. Poniżej szczegóły alertu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w czwartek (9 czerwca 2022) ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Żółtym alertem objęta jest część województwa lubelskiego. Chodzi o powiaty:

  • rycki
  • puławski
  • opolski
  • kraśnicki
  • janowski
  • biłgorajski

Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek od godziny 14.00 do godziny 1.00 w nocy. Prawdopodobieństwo oceniono na 80 procent. Synoptycy IMGW prognozują burze z gradem i porywisty wiatr.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad - czytamy w treści alertu.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia IMGW? "Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Dlaczego Marek T. z Leżajska obciął rękę Maksowi
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?