Burze w Polsce! IMGW ostrzega przed burzami. Huk i błyski gromów! Prognoza pogody

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Zajcsik Burze w Polsce! IMGW ostrzega przed burzami. Huk i błyski gromów! Prognoza pogody

Fatalna prognoza

Burze w Polsce! IMGW ostrzega. Huk i błyski gromów! Gdzie będzie najgorzej? Prognoza pogody

2022-08-12 9:32

Niespokojne popołudnie na południowym wschodzie kraju. Huk grzmotów zmącił spokój popołudnia, a wieczorem może być jeszcze gorzej! Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami z gradem. Gdzie będzie najgorzej? Sprawdź alerty Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej! W piątek znów będzie burzowo - zwłaszcza na wschodzie.

Piątek, 12 sierpnia. Burze na wschodzie Polski

W piątek, 12 sierpnia grzmieć i błyskać może na wschodzie kraju – na Lubelszczyźnie i w rejonie Siedlec. To właśnie tam obowiązuje ostrzeżenie I stopnia o burzach z gradem!

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h. Miejscami grad – zapowiadają synoptycy IMGW.

Ostrzeżenie IMGW przed burzami z gradem w piątek obowiązuje na Lubelszczyźnie oraz w rejonie Siedlec, a więc na wschodzie kraju. Ma Mazowszu zagrzmieć może przed południem, a w województwie lubelskim niespokojnie może być aż do piatkowego wieczora.

Burze z gradem na Lubelszczyźnie i południu kraju! Ostrzeżenie IMGW

Potężne burze mogą zmącić spokój czwartkowego, sierpniowego popołudnia i wieczora. Już w trakcie dnia na Lubelszczyźnie huczały gromy, a niebo zasnuły czarne chmury. Lada moment burze mogą powrócić! Czego możemy się spodziewać? M.in. na Lubelszczyźnie obowiązuje ostrzeżenie I stopnia przed burzami z gradem.

Obserwuje się i prognozuje dalsze występowanie burz, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad – informują synoptycy IMGW.

Ostrzeżenie I stopnia (w trzypoziomowej skali) obowiązuje na Lubelszczyźnie do godz. 20.00. Tak samo długo ważny będzie alert w innych regionach na południowym wschodzie Polski. Ostrzeżenie IMGW wydano dla województw: lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, części łódzkiego i południowych powiatów mazowieckiego.

Katastrofa ekologiczna w Odrze. Kto truje ryby w rzece?

IMGW ostrzega przed burzami z gradem i upałem

Z kolei na północnym zachodzie kraju w wielu województwach obowiązują ostrzeżenia przed upałem. Te będą ważne jeszcze przez kilka dni. Na pozostałym obszarze kraju pogoda nie jest tak zmienna, choć w weekend (zwłaszcza w poniedziałek, 15 sierpnia) może być wyjątkowo upalnie.

Sonda
Czy boicie się odgłosów burzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE